چهارشنبه ، ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
به هرانسانی ظلم شود، صدای ما بلند خواهد شد
به هرانسانی ظلم شود، صدای ما بلند خواهد شد
۳۱ تیر ۱۴۰۲
0 دیدگاه

مولانا گرگیج در بخشی از مراسم نمازجمعه ۳۰ تیرماه ۱۴۰۲ گالیکش، در واکنش به تخریب منازل مردم در بخش هایی از نقاط مختلف کشور به ویژه در مناطق محروم سیستان و بلوچستان تصریح کردند: جناب رئیس جمهور قبل از این وعدۀ ساخت یک میلیون مَسکن در سال را دادند اما این وعده بماند که اکنون میلیون ها منزل مردم تخریب می‎شوند! کپرنشینان بلوچستان و یا زاغه نشینان بندرکلاهی چه خطایی داشتند که باید خانه هایشان خراب ‌شود؟! شما خانه درست نکنید همان سرپناهی که خود مردم درست کردند را تخریب نکنید.

مولانا گرگیج ادامه دادند: خداوند لفظ مَسکن را قبل از نوید ورود به بهشت بیان کرده است لذا اولین نیاز انسان، مَسکن است همان‎طور که لباس، غذا وآب جزو نیازهای اولیه و ضروری انسان‎ها به شمار می‎روند، دولت موظف به ساخت مسکن برای مردم است.

ایشان، توجیه مسئولین در خصوص تخریب منازل مردم را غیرقابل قبول دانستند و تصریح کردند: مسئولین می‌گویند خانه‎ها غیرقانونی ساخته شده اند؟! مگر قانون را جبرئیل از آسمان می ‌آورد که این مکان خانه ساخته شود و یا نقطه ای دیگر ساخته نشود؟! شما به مردمی که زمین ندارند زمین واگذارکنید و آن‎هایی هم که مسکن ندارند برای‎شان خانه بسازید، چرا سرمایه ملی ما هدر برود در حالی‎که مردم سرپناه نداشته باشند و کسانی هم خانه درست می‌کنند را تخریب کنیم که چنین کارهایی نابجا است.
خطیب برجسته اهل سنت کشور با تأکید بر این‎که برای ما “انسانیت مطرح است نه دین و قومیت” خاطرنشان کردند: نصیحت ما به مسئولان این است که به درد مردم برسید و به مشکلات مردم رسیدگی کنید و سخنان بنده ملی هستند نه شخصی، مطابق عقیده یک قوم و یک مذهب سخن نمی گویم؛ کل ملت ایران و همه بشریت برای ما یکسان است لذا به هرانسانی ظلم شود صدای ما بلند خواهد شد.