چهارشنبه ، ۹ خرداد ۱۴۰۳
گزارشی از آخرین وضعیت فرهاد شاکری
گزارشی از آخرین وضعیت فرهاد شاکری
۱۱ مهر ۱۴۰۲
0 دیدگاه

فرهاد شاکری زندانی عقیدتی اهل‌سنت محبوس در بند ۶/۱ زندان وکیل آباد مشهد سخت‌ترین روزهای عمرش را سپری می‌کند

آقای شاکری که از سال ۹۴ بصورت بلاتکلیف در زندان مشهد دوران اسارتش را پشت سر می‌گذارد، پنجم مرداد ماه ۱۴۰۲ توسط دادگاه انقلاب مشهد به همراه چند زندانی عقیدتی دیگر به اعدام محکوم شده است.

پنج روز پس از اعلام حکم اعدام در تاریخ ۱۰ مرداد ماه آقای شاکری اعتصاب غذای خود را آغاز کرده و هم‌اکنون دو ماه است که در اعتصاب غذا بسر می‌برد.
خانواده ایشان خبر چندانی از او ندارند به این خاطر که فرهاد دیگر نمیتواند با خانه تماس بگیرد. علت این امر بی‌حسی پاها و تاری دید است که حتی نمیتواند تا پای تلفن برود.

این در حالی است که مسئولان زندان هیچ خبری از او نمیگیرند در صورتی که آنها میدانند او دو ماه است چیزی نخورده و دچار ناراحتی قلبی شده است.

فرهاد شاکری بخاطر درد شدید از ناحیه قلب خوابیدن به سمت چپ برایش امکانپذیر نیست و مدتهاست که فقط به سمت راست میخوابد و از همین خاطر دچار زخم بستر نیز شده است.

خبرهایی که به رسانه‌ی سنی‌نیوز رسیده است حاکی از شل شدن ناخن‌ها و دندان‌های آقای شاکری حکایت دارد. وی همچنین در کف پاهایش احساس داغی می‌کند و بدنش پوست پوست شده است.
گفته شده پزشکان زندان بعلت وخامت حال او و نبود امکانات و تجهیزات پزشکی دستور انتقال او به بیمارستان را دادند ولی اداره اطلاعات با آن مخالفت کرده است.