0

بلوچستان / مقالات

چرا سنی‌نیوز در گذشته از مولانا عبدالحمید انتقاد می‌کرد و هم‌اکنون حمایت می‌کند؟!

دسامبر 23, 2022 در 9:18 ب.ظ توسط

سوالی که این روزها در ارتباط با سیاست‌های رسانه‌ی سنی‌نیوز از سوی برخی از مخاطبین مطرح می‌شود و رسانه‌های امنیتی نیز روی آن بشدت مانور می‌دهند این است که چرا رسانه‌ی سنی‌نیوز که تا پیش از این از مولانا عبدالحمید انتقاد می‌کرد، هم‌اکنون به حمایت از ایشان پرداخته است.

در پاسخ به این سوال باید گفت که رویکرد رسانه‌ی سنی‌نیوز در قبال با سیاست‌های مکی به ۳ بازه زمانی تقسیم می‌شود.

۱- قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰
۲- بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰
۳- در طول خیزش انقلابی مردم ایران

در دوران قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ علارغم وجود برخی از اختلاف نظرها، سیاست کلی رسانه‌‌ی سنی‌نیوز حمایت از مولانا عبدالحمید بوده است. چنانچه با مراجعه به پست‌های سالیان گذشته صحت آن مشخص می‌شود.

اما ایجاد شکاف اصلی میان اهل‌سنت داخل و خارج از ایران و بدنبال آن تشدید اختلافات سیاسی مابین رسانه‌های هر دو سو برمیگردد به حمایت شورای راهبردی اهل‌سنت با چراغ سبز مولانا عبدالحمید از ابراهیم رئیسی.

در دورانی که اکثریت مردم ایران دست به تحریم انتخابات نمایشی جمهوری‌اسلامی زده بودند، متاسفانه عملکرد غیر منطقی و فاجعه‌آمیز این عزیزان به نام اهل‌سنت ایران باعث مخدوش شدن چهره‌ی این جامعه در نزد سایر هموطنانمان گردید به نحوی که هرآنچه در طول این چهل‌واندی سال کاشته بودیم یک شبه به باد رفت.

آنچه از ظلم و کشتار امروزه دامنگیر مردم ایران و بخصوص بلوچستان گشته است از برکت همین دولت جنایتکاریست که ما هشدارش را داده بودیم و فریادها بلند کردیم که از آنان حمایت نکنید!
پاسخی که ما شنیدیم این بود که بگذارید آنان را هم امتحان کنیم! بله امتحان کردیم، به قیمت کشتار جمعه خونین زاهدان.

علی‌ایحال هم‌اکنون که سیاست‌گذاران مکی از انتخاب خود بارها ابراز پشیمانی کرده‌اند و همینطور جناب مولانا عبدالحمید نیز که انصافا در طول خیزش انقلابی قاطعانه در کنار ملت ایستاده و حمایت کامل خود را در عمل به اثبات رسانده است دیگر جای اختلافی باقی نمانده است. تمام هدف این رسانه از مطرح کردن انتقادات این بوده است که تلنگری باشد جهت بیداری و بازگشت به سوی مردم.
و امروز زمان اتحاد و همدلی‌ست در جهت سرنگونی نظام ظلم و استبداد.

سنی‌نیوز بعنوان تنها رسانه‌ی مستقل اهل‌سنت ایران بازهم تاکید می‌کند، مادامی که چهره‌‌های مطرح اهل‌سنت در کنار ملت و با مردم باشند و در جبهه مقابل حکومت جنایتکار قرار بگیرند از آنان قاطعانه حمایت خواهد کرد.

برچسب‌ها:, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید