0

دسته‌بندی نشده

سیزدهمین روز از اعتصاب غذای حمزه درویش سپری شد

می 27, 2022 در 3:36 ب.ظ توسط

حمزه درویش زندانی عقیدتی سیاسی اهل‌سنت وارد سیزدهمین روز از اعتصاب غذای خود در زندان لاکان رشت شده است و حال وی در وضعیت وخیمی قرار گرفته است.

این اعتصاب غذا بعلت عدم رسیدگی مسئولین زندان به درخواست‌های این زندانی و همچنین ممانعت غیر قانونی از اعطای مرخصی به ایشان صورت گرفته است.

یک منبع مطلع در گفتگو با سنی‌نیوز گفت؛ سندی به ارزش یک میلیارد تومان در رهن دادگاه قرار گرفته است و قرار بر آن بوده که هر ۲ الی ۳ ماه به آقای درویش مرخصی داده شود که این اتفاق تاکنون رخ نداده است. آقای درویش تنها یک بار به مرخصی اعزام شده که پس از بازگشت وی به زندان با اتهام جدیدی روبرو گردید و در همین رابطه بدون داشتن وکیل و محاکمه‌ی حضوری، مدت ۲ سال دیگر به محکومیت او افزوده شد.

آقای درویش اعلام کرده است که در صورت عدم پاسخگویی مسئولین به خواسته‌هایش، امروز جمعه ششم خرداد ماه ۱۴۰۱، لب‌هایش را خواهد دوخت.

حمزه درویش، زندانی ۲۸ ساله اهل تالش پیشتر در اظهاراتی عنوان کرده بود که در سال ۹۳ نیروهای یک گروه بنیادگرای مستقر در سوریه با فریب، او را به ترکیه کشانده و سپس به سوریه منتقل کرده‌اند. مدتی را در زندان داعش بوده و سپس با دریافت امان نامه‌ای از سفارت ایران در ترکیه به ایران فرار کرده و خود را به نیروهای امنیتی معرفی کرده است.
حمزه درویش پس از یک سال آزادی با قرار وثیقه مجددا بازداشت و در دادگاهی پر ابهام به ۱۵ سال حبس محکوم شده است. آقای درویش در تاریخ ۲۲ اردیبهشت سال گذشته از زندان رجایی شهر کرج خارج و به زندان لاکان رشت منتقل گردید.

برچسب‌ها:, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید