0

اخبار / جهان

تلاش چندباره‌ی جمهوری‌اسلامی جهت استرداد استاد ابراهیم احراری

دسامبر 10, 2021 در 5:30 ب.ظ توسط

جمهوری اسلامی از طریق دیپلمات‌ها و نهادهای امنیتی خود در حال رایزنی با مقامات دولت مالزی است تا «ابراهیم احراری»، فعال رسانه‌ای اهل‌سنت را که در این کشور پناهنده است، به ایران بازگرداند.

ابراهیم احراری از جمله چهره‌های رسانه‌ای اپوزیسیون جمهوری اسلامی به شمار می‌رود که طی سال‌های اخیر برنامه‌هایی را با محور مسائل سیاسی روز به روی آنتن برده و افشاگری‌هایی را علیه این رژیم انجام داده است. او به دلیل فعالیت‌های مدنی خود در ایران، سابقه بازداشت، بازجویی، شکنجه و حبس را در کارنامه خود دارد.

بر اساس این گزارش، مأموران جمهوری اسلامی طی سال‌های گذشته دست‌کم چهار مرتبه تلاش کرده‌اند که ابراهیم احراری را با روش‌های فریبکارانه در مالزی بربایند یا به قتل برسانند؛ اما هر بار نقشه‌های حکومت ایران با هوشیاری این فعال حقوق بشر ناکام مانده است.

علی‌اصغر محمدی، سفیر جمهوری اسلامی در مالزی نیز طی روزهای اخیر با مقامات دولت این کشور رایزنی‌هایی کرده تا ابراهیم احراری را دستگیر و به ایران استرداد کنند.

پیش‌ازاین نیز، مأموران جمهوری اسلامی از طریق یکی از آشنایان این فعال رسانه‌ای، تلاش کردند او را با ماده‌ای سمی، مسموم کنند؛ اما این نقشه حکومت ایران نیز لو رفت و در لحظات آخر ناکام ماند.

جمهوری اسلامی به دلیل سکوت دولت‌ها و نهادهای بین‌المللی، کماکان به ترورهای برون‌مرزی و اجرای نقشه‌های آدم‌ربایی خود ادامه می‌دهد و بدون کمترین مزاحمتی به وحشت‌آفرینی، سرکوب و خفه کردن صدای مخالفان خود ادامه می‌دهد.

اکنون به نظر می‌رسد، جمهوری اسلامی در نبود یک حسابرسی قاطعانه، پا را فراتر گذاشته و به خود جرأت داده است که حوزه جغرافیایی خود را برای قتل و ربودن مخالفان سیاسی‌اش، گسترش دهد و برای اجرای نقشه‌های امنیتی خود، سری هم به مالزی بزند.

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید