0

شهدا / کردستان

اشاره دکتر جلالی‌زاده به مرگ‌های مشکوک نخبگان اهل‌سنت

نوامبر 11, 2021 در 6:40 ب.ظ توسط

چرا فرزندان شهدای کردستان سکته می‌کنند؟

شنیدن خبر سکته قلبی مرحوم دکتر افشین مرادی فرزند شهید عبدالله خان مرادی پس از شنیدن کوچ نابهنگام زنده یاد مرحوم دکتر محمد آزاد هم مایه‌ی تاسف است وهم جای سوال دارد. البته آنچه که به جایی نمی‌رسد فریاد است اما این شک و شبهه را در جامعه ایجاد می‌کند، علت چیست؟
آیا این مرگ‌ها طبیعی‌اند یا به سبب بیماری است و یا مشکوک است و عمدی است؟ امیدوارم کسانی که با کشتی مقام طلبی از دریای خون شهدا گذر کردند و به مقام و موقعیت لازم رسیدند جوابگو باشند.
امروز در کردستان یا سرزمین مجاهدت‌های خاموش و یا استان اصالت و فرهنگ بی‌ارزش‌ترین افراد کسانی هستند که با نام خانواده شهدا شناخته می‌شوند، فرزندانشان جز عده‌ی معدودی که به مدرکی و مقامی نائل شده‌اند بقیه یا در کنج عزلتند و یا در غربتند و یا در حسرت فراق می‌سوزند و می‌سازند و یا در اثر مشکلات روحی و روانی مسکوتند، و یا اگر مانند آزاد پا را از گلیم خویش دراز کنند تحت فشارهای مختلف امنیتی و اداری دچار سورپرایز می‌شوند و در کمال ناباوری جهانی را در آتش فراق می‌سوزانند و مایه‌ی شرم و نفرین کسانی می‌شوند که به این یتیم پدر ندیده رحم نکردند وانواع عذاب‌ها وآزارها را در حق او روا داشتند.

آزاد از لحاظ روحی و جسمی فردی سالم و خوش مشرب با روحیه‌ی والا و شادابی و شوخ طبعی بی‌نظیر و امید به زندگی و وابستگی شدید عاطفی و احساسی به خانواده دارای آرمان‌های عظیم و اهداف مقدس برای جامعه و ملتش بود.

آزاد چه جرم و گناهی داشت که باید یک سال در دوره‌ی دکترا از تحصیل معلق شود؟ آزاد فرزند شهیدی که درگزینش‌های مختلف باد دشواری‌های فراوان مواجه بود و با تلاش و پیگیری و ضمانت دوستانی مانند دکتر نصراللهی‌زاده تایید شد، آزاد چه گناهی کرده بود که در دانشگاه کردستان حتی یک اتاق در اختیار او قرار نمی‌دادند و با وجود بورسیه بودن دانشگاه و داشتن همه‌ی شرایط او را جذب نمی‌نمودند و هر روز پرونده‌اش را گم می‌کردند و افراد غیر بومی را به جای او استخدام می‌کردند، آزاد چه گناهی داشت که می‌بایست چهارده شنود در منزلش کشف شود؟ و آزاد چه گناهی داشت که می‌بایست مرتب با او تماس‌های مشکوک گرفته شود؟ و در پایان باید گفت چه عواملی موجب می‌شود که زندگی دکتر آزاد و دکتر افشین با این تراژدی به پایان برسد! آیا سرنوشت دیگر فرزندان شهدای کردستان اینگونه پایان می‌یابد؟ آیا تیم امنیتی که در تعطیلات عید وعده‌ی سورپرایز کردن محمدآزاد را پس از انتخابات ریاست جمهوری به او داده بودند درباره‌ی دیگران محقق می‌شود؟

✍🏻جلال جلالی‌زاده

برچسب‌ها:, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید