0

مقالات

واکنش اجلال قوامی روزنامه‌نگار و فعال سیاسی کُرد به مواضع اخیر جریانات مکی

آگوست 14, 2021 در 6:28 ب.ظ توسط

مولوی به کجا می‌رود؟

از آخرین روزهای خرداد ۱۴۰۰ تا روز جمعه ۲۲ مرداد سخنان و مواضع عبدالحمید اسماعیل‌زهی که با نام مولوی عبدالحمید در سپهر عمومی شناخته شده است، بیشتر بر شگفتی‌ها افزوده است. مواضع و سخنان این روحانی ۷۴ ساله درباره انتخابات آب سردی بود بر مواضع و سخنان پیشین او. مولوی در حمایت از رییس جمهور وقت گوی سبقت را از همه ربود و نشان داد مولوی دیگر آن مولوی نیست.
هنوز این مواضع مولوی نقل محافل بود که سخنان او در نماز جمعه زاهدان آن چنان خبر ساز شد که با واکنش گسترده در شبکه‌های اجتماعی مواجه شد.
در ایام انتخابات مولوی عبدالحمید با حمایت از ابراهیم رئیسی او را متفاوت خواند و گفت که ابراهیم رئیسی از نیروهای اهل‌سنت در کابینه استفاده خواهد کرد. حال که کابینه معرفی شده را زیر و رو می‌کنیم حتی سایه‌ای از وزیر اهل‌سنت در آن نیست. پس این پرسش به میان می‌آید که این حمایت بی‌دریغ مولوی و این واقعیت کابینه نشان از چه دارد.
آیا مولوی قافیه را باخته است و ساده اندیشانه موضع‌گیری انتخاباتی داشته و یا تحلیل مشاورانش او را به این حمایت رهنمون کرده است؟

سخنان روز جمعه او در نماز جمعه در حمایت از گروه مرتجع طالبان که در کارنامه شان جز قساوت و شقاوت چیزی یافت نمی‌شود بار دیگر نشان داد که مولوی به راه دیگر رفته است و این راهی است که در آن قدم گذاشته و شروعی تازه برای اوست.
این سخنان و مواضع مولوی عبدالحمید در آن یک نکته نهفته است و آن اینکه او درک درست و واقع بینانه‌ای از شرایط روز ندارد و در دام تحلیل‌های نادرست برخی از نزدیکانش افتاده است و گام در بیراهه گذاشته است.

برچسب‌ها:, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید