0

اخبار / ایران / بلوچستان / زندانیان

برگزاری جلسه دادگاه و ارجاع پرونده یاسین قاسمی بجد به سراوان

می 30, 2021 در 6:09 ب.ظ توسط

دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات یاسین قاسمی بجد، در تاریخ ۳۰ اردیبهشت‌ماه، در شعبه ۱۰۳ کیفری دو زاهدان برگزار و سپس پرونده وی به دادیاری سراوان ارجاع داده شد. جلسه نخست رسیدگی به اتهامات وی در تاریخ ۲۰ اردیبهشت‌ماه در دادگاه کیفری دو زاهدان برگزار شده بود.
آقای قاسمی بجد در تاریخ ۲۸ بهمن‌ماه سال گذشته، پس از مراجعه به اداره اطلاعات شهرستان زاهدان بازداشت و در تاریخ ۲۸ اسفند با تودیع قرار و به صورت موقت آزاد شد.

روز پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت‌ ۱۴۰۰، دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات یاسین قاسمی بجد، در شعبه ۱۰۳ کیفری دو زاهدان برگزار شد.

طی این جلسه که در شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دو زاهدان برگزار شد، آقای قاسمی بجد از بابت اتهامات نشر اکاذیب و توهین به مقامات دولتی مورد محاکمه قرار گرفت و پرونده وی در پی عدم صدور رای توسط دادگاه به شعبه یک دادیاری سراوان ارجاع داده شده است.

به گفته یک منبع مطلع؛ وی در طول مدت بازداشت در سلول انفرادی دچار حمله قلبی و تیک عصبی چشم شده و هم اکنون تحت نظر روانپزشک قرار دارد.
جلسه دادگاه نخست رسیدگی به اتهامات یاسین قاسمی در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه، در دادگاه کیفری دو زاهدان برگزار شد. یک روز بعد در تاریخ ۲۱ اردیبهشت‌ماه، برای این نویسنده در خصوص دادگاهی که در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو زاهدان از بابت اتهام “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی” برگزار شد، قرار موقوفی تعقیب صادر شد. رسیدگی به سایر اتهامات مطروحه علیه او از جمله توهین به مقدسات اسلام، توهین به رهبری، فعالیت تبلیغی علیه نظام و عضویت و همکاری با گروه‌های مخالف نظام به زمان دیگری موکول شد.

آقای قاسمی بجد در تاریخ ۲۸ بهمن ۱۳۹۹، پس از مراجعه به اداره اطلاعات شهرستان زاهدان جهت بازجویی مجدد، بازداشت و ابتدا به زندان این شهر منتقل شد. وی نهایتا در تاریخ ۲۸ اسفندماه ۹۹ با تودیع قرار و به صورت موقت آزاد شد.
ده روز پیش از بازداشت، در تاریخ ۱۸ بهمن ۹۹، جلسه بازپرسی آقای قاسمی بجد در شعبه ۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب زاهدان برگزار شد. این شهروند همراه با وکیل مدافع خود در این جلسه حاضر شده و پس از دفاع از اتهامات انتسابی با تودیع قرار ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

این شهروند اهل‌سنت در سال ۹۷ نیز توسط اطلاعات سپاه احضار و پس از بازجویی آزاد شده بود.

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید