0

ایران / مقالات

سخنان تاریخی مولوی عبدالحمید و ریختن آب پاکی بر دستان خامنه‌ای

می 15, 2021 در 1:42 ب.ظ توسط

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان و از چهره‌های تاثیرگذار مذهبی ایران در فرازی از خطبه‌ی نماز عید فطر ۱۴۰۰ با اشاره به دروغ‌های مکرر حاکمیت در چهل سال گذشته مبنی بر ایجاد عدالت، رفع تبعیض‌ها و تحقق آزادی عقیده، با صراحت عدم شرکت جامعه اهل‌سنت ایران را در انتخابات نمایشی جمهوری‌اسلامی اعلام کردند.


مولوی عبدالحمید با گوشزد کردن وعده‌های دروغین سران حاکمیت در طول دوران به جامعه اهل‌سنت جهت شرکت در انتخابات فرمودند؛ آنها پس از برگذاری انتخابات هیچگاه به وعده‌هایشان عمل نکرده‌اند پس انتظاری از جامعه اهل‌سنت جهت شرکت در انتخابات را نداشته باشید.
اهمیت سخنان مولوی از آنجا شدت می‌گیرد که ایشان در سال‌های اخیر یک چهره‌ی میانه‌رو و در تعامل را از خود به نمایش گذاشته‌اند و همواره به مثابه وزنه‌ای میان جامعه اهل‌سنت و حاکمیت ایفای نقش کرده‌اند و از همین رو ضربه‌ای مهلک بر پیکره‌ی انتخابات در انتظار نظام تهران خواهد بود.

مولوی عبدالحمید پیشتر نیز طی سخنانی با اشاره به گذشت چهل سال از عمر نظام و عدم انعطاف حاکمیت در برابر خواسته‌های جامعه اهل‌سنت با صراحت فرمودند که دیگر از این حکومت انتظاری نیست و بیان مطالبه‌ها و خواسته‌ها جز آب در هاون کوبیدن ثمره‌ای نخواهد داشت.

حال آنچه واضح است در چهل سال گذشته کینه و عناد رژیم آپارتاید جمهوری‌اسلامی با جامعه اهل‌سنت ایران سیر صعودی داشته بطوریکه تنها در سال گذشته ده‌ها فعال مذهبی اهل‌سنت صرفا بعلت مسائل عقیدتی اعدام شدند و صدها فعال دیگر نیز بازداشت و احکام قضاییه سنگین برایشان صادر شده است. همچنین ایجاد محدودیت‌های بی‌سابقه مذهبی در سال گذشته بخصوص در بلوچستان و کردستان و مهروموم کردن برخی از مساجد و حوزه‌های علمیه، برکناری امامان منتخب و جایگزینی وابستگان به حکومت و از طرفی نسل‌کشی سنی مذهبان به بهانه‌ی سوختبری و کولبری خود گواه این است که این رژیم تنها بدنبال سواستفاده ابزاری از رای اهل‌سنت بوده و در مقابل نتنها امتیازی به آنان نخواهد داد بلکه همچون سال‌های گذشته روز به روز بر ظلم و ستم خود خواهد افزود.

برچسب‌ها:, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید