0

ایران / مقالات

اقوام و مذاهب را مفت و مجانی نفروشید

می 10, 2021 در 11:39 ب.ظ توسط

نامی از حقوق شهروندی و هموطنی و قانون اساسی نیست تا اینکه هرچه به زمان انتخابات نزدیک می‌شویم سروکله مدعیان نمایندگی از اقوام و مذاهب بویژه اهل‌سنت پیدا می‌شوند.

یکی خود را رئیس کل می‌داند و دیگری فعال سیاسی و سومی تنها معتمد و چهارمی دارای بهترین پایگاه و بعدی خود را صاحب خانه می‌داند و از کاندیداها دعوت می‌کند.
امروز در خبری خواندم پانصد نفر از علمای کُردستان از آیت‌الله رئیسی برای حضور در انتخابات دعوت کرده‌اند. اولا چنین شانتاژهایی درست نیست واینگونه ادعاها برای ترسانیدن بچه نیست، ثانیا هرکس حق دارد از هرشخص وجریانی حمایت کند اما با نام و نشان.

بعد هم افراد دیگری پیدا می‌شوند و با نام اهل‌سنت افتخار می‌کنند که طرفدار ولایت مطلقه فقیه هستند وقصد جذب آرای اهل‌سنت را به نفع ارباب خود دارند.
آقای محترم در میان مراجع محترم شیعه درباره خود ولایت اختلاف است شما به عنوان طرفدار خلافت چگونه به ولایت مطلقه رسیدی ؟؟؟

البته هر اهل‌سنت به عنوان یک شهروند ایرانی از حق انتخاب کردن و انتخاب شدن برخوردار است و آزاد است به هرکسی که می‌خواهد رأی دهد و یا ندهد اما چون متاسفانه در این تبعیضی که نسبت به اهل‌سنت در قانون اساسی روا داشته شده نه تنها حقوق شهروندی و ایرانی بودن تضییع شده بلکه عواقب و آثار سلبی و منفی زیادی را به دنبال خود دارد که ۴۳ سال است برآنان تحمیل شده است و هیچ کس هم به فکر زدودن آثار سلبی و موانع تحمیلی نیست.

پیامبر(ص) فرموده: مسلمان در یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شود. مطرح کردن این مطالبات و روشنگری‌ها حمل بر تحریک و ایجاد تفرقه نشود. تفرقه اندازان همان کسانی بوده‌اند که با تصویب این قانون بزرگترین ضربه را به وحدت اسلامی و برادران اهل تشیع در کشورهای اسلامی زده‌اند که همیشه ایران را برای عدم مراعات اهل‌سنت مثال می‌زنند. ازسوی دیگر مطالبه حقوق یک وظیفه اسلامی و دینی است چون پیامبر فرموده کسی که از گفتن حق ساکت باشد شیطان لال است.

✍🏻جلال جلالی‌زاده

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید