0

بلوچستان / زندانیان

گزارشی از آخرین وضعیت یاسین قاسمی‌بجد و مروری بر عقاید و باورهای ایشان

آوریل 19, 2021 در 9:59 ب.ظ توسط

یاسین به امام زمان باور نداشت، مخالف توسل به غیر خدا بود، مخالف قبرپرستی و حاجت خواستن از مردگان بود، می‌گفت تمامی اینها مخالف قرآن و یکتاپرستی است. ولی یک بار هم به عقیده مخالفانش بی احترامی نکرد. نه با زبان نه با قلم اهل توهین و افترا و بی‌ادبی نبود.

حتی وقتی به عقایدش توهین می‌کردند، می‌گفت نباید به مردم خرده گرفت، فضا بسته است و خیلی از مسائل را نمی‌دانند، انتقاد باید متوجه کسانی باشد که باعث بوجود آمدن چنین وضعی شدند. در شعرهایش هرگز تندی نکرد، سروده‌هایش چیزی جز آزادگی و عدالت طلبی نبود. از غم و رنج مردم مینوشت. از سوختبر و کولبر مظلوم تا کودکان بلوچی که در هوتگ دست و پایشان را تمساح قطع می‌کرد.
بارها گفته بود که این خواست خداوند است. در برابر ظلم و ستم نباید سکوت کرد و حق مظلوم را باید از ظالم گرفت. سکوت در برابر ظلم و ستم شریک شدن با ظالم است.

یکی از نزدیکان آقای قاسمی‌بجد در گفتگو با سنی‌نیوز گفت؛ از آخرین تماسی که با یاسین داشتم مدت زیادی نمی‌گذرد. پس از ٣٠ روز بازجویی در بازداشتگاه اطلاعات سپاه زاهدان ٣ اتهام او به ۶ اتهام تبدیل شده و با وجود اینکه منزلشان را هم تفتیش کردند و لپ‌تاپ و موبایلش را هم بردند، نتوانستند اتهامات را ثابت کنند.
بازجوها به شکنجه روحی و روانی روی آوردند و دست به پرونده سازی زدند، بطوری که تحت نظر پزشک اعصاب و روان دارو مصرف می‌کند.

جلسه رسیدگی به اتهامات واهی و ظالمانه یاسین قاسمی‌بجد نویسنده، شاعر و مترجم ۳۲ ساله اهل سنت ٢٠ اردیبهشت ١۴٠٠ در دادگاه کیفری زاهدان برگزار می‌شود.

اتهامات: ١. توهین به مقدسات اسلام ٢. توهین به مقامات دولتی ٣. توهین به رهبر جمهوری اسلامی ۴. نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی ۵. فعالیت تبلیغی علیه نظام ۶. عضویت و همکاری با گروه‌های معاند نظام

یاسین قاسمی بجد نوشته بود: (این ترازوی عدالت را عدل و میزانی نبود!)

شما که مخالف او و طرز فکر و قلمش هستید بیایید و ثابت کنید اشتباه میکرده! ولی اگر مخالف آزادگی و عدالت طلبی و شهامت و شجاعت هستید او را محکوم کرده و به زندان بیندازید.

برچسب‌ها:, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید