0

ایران / زندانیان

استاد مصطفى حسينى طباطبایی دستگیر شد

آوریل 7, 2021 در 10:15 ب.ظ توسط

به گزارش سنی‌نیوز؛ سه‌شنبه ١٧ فروردين، چند ماشين لباس شخصى وابسته به يكى از نهادهاى امنيتى به جلسه هفتگى استاد مصطفى حسينى طباطبايى كه از دانشمندان و محققان مشهور اسلامى در ايران و جهان می‌باشند یورش برده و ايشان و حاضران در جلسه درس را با اهانت و فحاشى بازداشت نموده و ضمن مصادره گوشى‌هاى همراه و سيستم‌هاى كامپيوترى و فيلمبردارى و آرشيو درس‌ها و جلسات به مكان نامعلومى منتقل نموده‌اند.

لازم به يادآورى است که استاد طباطبايى نوه آيت‌الله طباطبايى از مبارزان مشروطيت و از همراهان استاد شريعت سنگلجى، آيت‌الله سيد ابوالفضل برقعى، استاد قلمداران و مهندس مهدى بازرگان مى‌باشد.

ایشان ده‌ها كتاب و صدها مقاله و سخنرانى در بيان حقايق اسلام و مبارزه با خرافات و پاسخ به شبهات مستشرقين دارد كه بسيارى از آنها به زبان‌هاى بين المللى ترجمه شده است.

استاد طباطبايى بارها توسط وزارت اطلاعات دستگير و بازجويى و زندانی شده است و در چندين دادگاه تفتيش عقايد كه زير نظر مراجع قم بويژه آيت‌الله قزوينى مدير شبكه ولايت و نماينده آيت مكارم شيرازى محاكمه شده كه در همه آن جلسات مراجع قم اعتراف به ناتوانى در برابر ايشان نموده‌اند.
آنچه كه مايه نگرانى دوستان ايشان شده است سن بالاى استاد (۸۶ سال) و بيمارى ايشان مى‌باشد.

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید