0

زندانیان

یاسین قاسمی بجد بازداشت شد

مارس 5, 2021 در 11:49 ب.ظ توسط

به گزارش سنی‌نیوز، یاسین قاسمی بجد نویسنده، شاعر و مترجم ۳۲ ساله اهل‌سنت که پیشتر به اتهام توهین به مقدسات اسلام، توهین به امام خمینی و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی به شعبه ۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان زاهدان (سیستان و بلوچستان) احضار شده بود، در تاریخ سه‌شنبه ۲۸ بهمن ماه پس از مراجعه به وزارت اطلاعات جهت بازجویی مجدد، بازداشت و در سکوت خبری به زندان منتقل شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به سنی‌نیوز گفت، اتهام جدید تبلیغ علیه نظام نیز به سایر اتهامات آقای قاسمی بجد از سوی نهادهای امنیتی اضافه شده ولی تاکنون نتوانسته‌اند اتهامی را اثبات کنند.

قابل ذکر است که این هنرمند جوان با بیش از ۳۰ عنوان کتاب، اصالتا خراسانی و ساکن جزیره قشم (هرمزگان)، عضو مجمع فعالان زیست محیطی کشور و بیمار قلبی می‌باشد.

یاسین قاسمی بجد فارغ التحصیل رشته کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه سیستان و بلوچستان است و تاکنون ده‌ها مقاله از وی در نشریات داخل و خارج کشور به چاپ رسیده است و برنده‌ی جایزه‌های متعدد نویسندگی در جشنواره‌های مختلف نیز بوده است. وی با مدرک کارشناسی ارشد به شغل رانندگی تاکسی مشغول بوده است.

قابل ذکر است که بازداشت این جوان با استعداد اهل‌سنت باعث نگرانی شدید خانواده و جامعه اهل‌سنت خراسان شده و امید است ایشان هرچه زودتر به آغوش گرم خانواده بازگردند.

برچسب‌ها:, , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید