1

اخبار / ایران / بلوچستان

بخاطر یک سطل گازوییل مسلمانان را به رگبار بستند

فوریه 27, 2021 در 1:06 ق.ظ توسط

مولانا عبدالرحمن در خطبه‌‌ی نماز جمعه فرمودند؛ من از طریق پیام تلفنی علمای آن منطقه اطلاع یافتم که ده نفر کشته شده، از مسئولین پرسیدم گفتند: دو نفر کشته شده؛ عموم مردم کشته و زخمی شدن سی نفر را نیز روایت می‌کنند؛ ولی بدانید ارزش خون مسلمان از تخریب دیوار کعبه نیز مهم‌تر است نه تنها کشتن مسلمان بلکه برای قاتل یک کافر ذمی نیز در حدیث شریف وعیدهای سختی وارد شده است.

مولانا عبدالرحمن در ادامه فرمودند: مسلمان! تو از کشتن بی‌باکانه یک مسلمان چه انتظاری از رحمت‌های خداوند متعال داری که تو را به بهشت ببرد؟ آیا بخاطر یک سطل گازوییل فرد مسلمان این مملکت به رگبار بسته شود؟ چقدر آن قاتل دارای حس وحشیت و درندگی هست که این‌گونه بی‌رحمانه به انسان حمله می‌کند.

امام جمعه چابهار افزودند: خداوند در قرآن می‌فرماید: «لاتحسبن الله غافلا عما یعمل الظالمون» خداوند متعال را از آن‌چه که ظالمان انجام می‌دهند غافل ندانید، خداوند به آن‌ها مهلت می‌دهد تا روزی که چشم‌ها به بالای سر میروند؛ چنان‌که سالی در رشت شمال ایران حادثه‌ای رخ داد و ملک الشعرا نکته‌ای ظریفانه به شهدای آن‌جا سرود: دیدی که خون ناحق پروانه شمع را؛ چندان امان نداد که شب را سحرکند.

مولانا عبدالرحمن حفظه الله در پایان بخش صحبت هایش فرمود: این قتل‌ها توجیهی ندارند، ما این جنایت را محکوم می‌کنیم، و از مقامات حکومتی می‌خواهیم که این ضایعه به نحو احسن جبران شود و از مردم دلجویی گردد و گروهی را برای تحقیقی بیطرفانه به منطقه اعزام کنند.

برچسب‌ها:, , , , , , ,

+

1 دیدگاه

  1. موسی

    on سپتامبر 28, 2021 - پاسخ

    سیستان و بلوچستان در فقر و تنگدستی زندگی میکنند و برای تامین معاش خانواده باید قید جان خود را هم بزنند

دیدگاهتان را بنویسید