0

اخبار / ایران / بلوچستان

کشته شدن شماری از سوخت‌بران بلوچ بر اثر تیراندازی نیروهای سپاه تروریستی پاسداران

فوریه 23, 2021 در 1:29 ق.ظ توسط

امروز ۴ اسفند ماه ۹۹، سپاه تروریستی پاسداران با تیراندازی مستقیم به سمت سوخت‌بران بلوچ در نقطه صفر مرزی «آسکان» شهرستان سراوان باعث کشته و زخمی شدن ده‌ها تن شده است.

سپاه پاسداران با بستن و حفر چاله‌های بزرگ در نقاط صفر مرزی از تردد سوخت بران بلوچ ممانعت کرده که با اعتراض آنها مواجه شده است.

شماری از سوخت‌بران با حضور در مقابل پایگاه سپاه خواستار بازگشایی مرز و اجازه تردد به سوخت‌بران شدند که با تیراندازی نیروهای سپاه پاسداران مواجه شدند.

بر اثر تیراندازی نیروهای سپاه پاسداران دستکم ده‌ها تن کشته و زخمی شدند.

هویت دو تن از سوخت بران که با تیراندازی نیروهای سپاه پاسداران کشته شدند، «انس صاحب زاده» اهل روستای حق آباد بم پشت و «رحمن» اهل روستای پرکن شهرستان مهرستان عنوان شده است.

همچنین هویت دو تن از زخمی شدگان، «عبدالستار دهواری» فرزند خیرمحمد اهل روستای کلپورگان و «سلمان» فرزند جنگهان محرز شده که سلمان بیهوش و به بخش آی سی یو منتقل شده است.

به گفته منابع مطلع، «سپاه پاسداران برای متفرق کردن سوخت بران از نیروهای مرصاد نیز کمک خواسته و آنها نیز با تجهیزات کامل در منطقه حاضر شده و سوخت بران بلوچ در محاصره نیروهای مرزبانی قرار دارند.»

به گفته منابع محلی، آمار کشته و زخمی‌ها بیش از ۵۰ تن است که با وجود محاصره شدن، آمبولانس‌ها در حال انتقال اجساد کشته و زخمی شده‌ها هستند.

حدود ده‌‌ها دستگاه از خودروهای سوخت‌بران نیز توسط ماموران سپاه پاسداران به آتش کشیده شدند.

برچسب‌ها:, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید