0

اخبار / ایران / بلوچستان

تلاش مجدد حاکمیت شیعه جهت دخالت در امور مذهبی اهل‌سنت

فوریه 21, 2021 در 11:51 ب.ظ توسط

نماینده دفتر علی خامنه‌ای در ایرانشهر بار دیگر در تلاش برای ساماندهی مدارس دینی اهل‌سنت است

روز شنبه ۲ اسفند ماه ۹۹، محرری، نماینده دفتر علی خامنه‌ای در ایرانشهر با برگزاری نشست هم اندیشی با امامان جمعه اهل‌سنت بار دیگر خواستار ساماندهی مدارس دینی شد.

در این جلسه که در حوزه علمیه حقانیه برگزار شده، امامان جمعه شهرستان سرباز، راسک و ایرانشهر حضور داشتند.

این نشست پس از آن شکل گرفته که حدود ۲۰ نفر از مدیران مدارس دینی اهل‌سنت با نگارش نامه‌ای به «مصطفی محامی» خواستار رفع فشارهای فراقانونی به جامعه اهل‌سنت شده بودند.

«محرری» نماینده دفتر علی خامنه‌ای در ایرانشهر ضمن تهدید مجدد امامان جمعه اهل‌سنت، شرط رفع فشارها و دریافت تسهیلات را «ساماندهی مدارس دینی اهل‌سنت» عنوان کرده است.

محرری در این جلسه خطاب به مدیران مدارس دینی اهل‌سنت گفته، «در صورتی که شما خواهان تسهیلات هستید باید زیرنظر ما باشید، در صورت عدم همکاری و پاسخ منفی، اگر در آینده برای شما و یا یکی از طلبه‌های اهل‌سنت مشکلی پیش آمد و یا توسط وزارت اطلاعات بازداشت شد نزد ما نیایید و خواستار پیگیری نباشید.»

برخی از علمای اهل‌سنت معتقدند، این تهدید دفتر نماینده علی خامنه‌ای پیش از این سابقه نداشته و هم اکنون به طور علنی در حال تهدید علمای اهل‌سنت و مدارس دینی اهل‌سنت هستند.

لازم به ذکر است، در راستای فشارهای فراقانونی، کار ساخت و ساز بسیاری از مدارس دینی اهل‌سنت توسط سپاه پاسداران متوقف شده و بسیاری از مدیران مدارس دینی بویژه مدیر منبع العلوم کوه‌ون در طول چند ماه اخیر بارها به اداره اطلاعات راسک احضار شده‌اند.

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید