0

ایران / بلوچستان

پیام “حافظ عبدالله” درپی جسارت امام‌جمعه زابل

فوریه 17, 2021 در 12:25 ق.ظ توسط

اظهارات نابخردانه‌ی فردی در قالب «امام جمعه زابل» به نام آقای عزیزی علیه شیخ الإسلام مولانا عبدالحمید (دامت برکاتهم العالیه) موجب جریحه‌دار شدن قلوب ملت غیور اهل‌سنت و منصفان غیر اهل‌سنت گردید. از فحوای کلام این فرد به وضوح پیدا است که او نه بر تاریخ آگاهی دارد و نه توفیق ورق زدن کتابچه قانون اساسی را یافته تا از محتویاتش با خبر شود.

چشم انصاف، جناب شیخ الإسلام را به حق شخصیتی جهانی و خیر خواه ملت‌ها و بالأخص ملت ایران اعم از اهل‌سنت، شیعه و غیره می‌بیند. مگر نه این است که دلسوزی، خیر اندیشی و نقش داشتن این اَبر مرد در تأمین امنیت منطقه زبان زد خاص و عام است؟! کدام سخن مولانا التهاب آور تفسیر می‌شود؟! جز مطالباتی به حق که قطعاً خواسته‌ی آحاد ملت اهل‌سنت هستند؛ جز قانون اساسی خودمان، قانون اساسی کدام کشور جهان تصدی پست ریاست جمهوری را به پیرو مذهب و آیین خاصی منحصر دانسته و هم‌وطنان شایسته و توانا را از شرکت در آبادانی کشور باز داشته است؟!

سزاوار بود در این پیرامون از کشور هم‌جوار چون پاکستان که اکثریت جمعیت آن را اهل‌سنت تشکیل می‌دهند، تأسی می‌شد، کشور پاکستان که با تلاش‌های جانکاه علمای اهل‌سنت استقلال یافت با وجود اکثریت اهل‌سنت، اولین نخست وزیر آن فردی شیعه به نام محمد علی جناح بر روی کار آمد و این می‌رساند که آنان برای اداره و عمران کشور فرا مذهبی عمل کردند و خدمت به مردم و عمران کشور، سرلوحه‌ی کار آنان بوده است.

مع ذالک به اذعان خود دولتمردان و سیاستمداران کلان کشور، هنوز اشکالاتی در صفحات قانون اساسی برجستگی دارند و صلاح دولت و ملت در اصلاح قطعی آن‌ها دیده می‌شود.

علاوه بر این می‌طلبد که مسئولان ذیربط در سپردن مسئولیت‌های خطیری چون امامت جمعه هوشیاری لازم را داشته باشند و منبر جمعه را به اهلش واگذارند و افرادی با هوش، معتدل، دور اندیش، خیر خواه نظام و منطقه را برای این مقام در نظر بگیرند، نه افرادی مغرض که سخنان‌شان سبب ایجاد التهاب و نفرت در منطقه و بر انگیختن احساسات مردم می‌شوند و چهره‌های محبوب مذهبی از اهانت‌های آنان در امان نباشند و نتایج نامطلوب بر خلاف میل بزرگان رقم بزنند.

حافظ عبدالله ملازهی
مسئول منبع العلوم کوه‌ون
۲۸ بهمن ۱۳۹۹ هش

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید