0

اخبار / ایران

محاصره‌ی یک روستای اهل‌سنت در خراسان توسط ارگان‌های نظامی

فوریه 6, 2021 در 1:46 ب.ظ توسط

به گزارش سنی‌نیوز؛ جمعه هفته گذشته ۱۰ بهمن ماه، نزاع و درگیری میان دو جوان از روستا‌ی مهاباد (شیعه) و روستای باغ‌بخشی (اهل‌سنت) منجر به کشته شدن جوان اهل‌سنت شده است. وی متاهل و دارای یک فرزند ۶ ماهه نیز بوده است.
بدنبال آن چند جوان داغ‌دار از روستای باغ‌بخشی به روستای مهاباد رفته و اقدام به آتش زدن چند وسیله نقلیه و خانه می‌کنند که تنها خسارت مالی در پی داشته است.

پس از آن فرمانده سپاه با یورش به روستای باغ‌بخشی به دروغ ادعا می‌کند که جوانان شما حسینیه را آتش‌زده‌اند و باید آنان را به ما معرفی کنید وگرنه خودمان پیدایشان می‌کنیم.

همزمان نیروهای انتظامی چند تن از جوانان این روستا را بصورت کور بازداشت و مورد ضرب‌وشتم شدید قرار داده‌اند. گزارش شده جهت شکنجه آنان از صندلی برق‌دار نیز استفاده شده است.
یکی از این بازداشت‌شدگان، طلبه دارالعلوم زاهدان می‌باشد که به محض بازداشت، سر و ریشش را تراشیده و بشدت مورد ضرب‌وشتم قرار داده‌اند.

گفتنی‌ست تاکنون اکثر مردهای این روستا بازداشت شده و روستا در محاصره‌ی شدید قرار دارد بطوریکه دیگر آذوقه‌ای جهت مصرف در خانوارها وجود ندارد و رژیم مانع از خروج روستاییان جهت تامین مایحتاج شده است.

قابل‌ذکر است که طی دو روز گذشته ۲ نوزاد شیرخوار بدلیل نبود شیر خشک در این روستا جانشان را از دست داده‌اند و در این میان هیچکس نیز پاسخ‌گو نمی‌باشد.

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید