0

اخبار / ایران / بلوچستان

نجات یک شهروند بلوچ با وساطت مولانا گرگیج

فوریه 1, 2021 در 12:34 ق.ظ توسط

شیخ التفسیر مولانا محمدحسین گرگیج، عصر شنبه ۱۱ بهمن ۹۹ با وساطت خود یک شهروند بلوچ ساکن روستای “زابل آباد از توابع شهرستان گنبد کاووس” که محکوم به قتل شبه عمد بود را نجات داد.

سال گذشته اختلاف خانوادگی دو نفر از طایفه “نورزهی” منجر به قتل یک نفر شد و پس از بررسی های قضایی و طی مراحل قانونی؛ قاتل، محکوم به قتل شبه عمد شد که با میانجیگری مولانا گرگیج، خانواده‌ی اولیای دم علاوه بر عفو و گذشت با یکدیگر صلح و سازش کردند.

عالم برجسته اهل سنت کشور طی اظهاراتی با بیان این‌که “در عفو و گذشت، خیر و برکت است” تصریح کردند: بنده بارها به جوانان تاکید کرده ام که آستانه صبر و تحمل خود را بالا ببرند و برای مسایل جزیی درگیری و نزاع ایجاد نکنند.

بر اساس این گزارش خانواده اولیای دم، انگیزه عفو و بخشش خود را حضور و درخواست مولانا گرگیج مبنی بر صرف نظر از اجرای حکم بیان کردند.

گفتنی است تلاش‌های مستمر و مسالمت آمیز مولانا گرگیج در زمینه میانجی‌گری علاوه بر ایجاد صلح و سازش بین اقوام و طوایف مختلف در طول چهل سال، تا کنون موفق شده‌اند ۴۵ نفر را از حکم قصاص در سراسر کشور نجات دهند که ۲۵ نفر از این تعداد، از شیعیان می‌باشند.

برچسب‌ها:, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید