0

ایران / بلوچستان

واکنش مولانا محمدعثمان به تخریب فونداسیون مسجد جامع اهلسنت ایرانشهر

ژانویه 30, 2021 در 12:24 ق.ظ توسط

مردم انقلاب کردند که «نظام اسلام» بیاید و «حق مظلوم» داده شود و از «مساجد» منع نشوند

مولانا محمد عثمان عضو مجمع فقهی اهل‌سنت کشور در بخشی از سخنان خود با توجه به فرا رسیدن پیروزی انقلاب اسلامی، دلیل انقلاب کردن مردم را عنوان کردند و افزودند: مردم ایران انقلاب کردند که به خواسته خود برسند در درجه اول نظام اسلام روی کار بیاید و در درجه دوم اینکه حق مستضعفین به آنها داده شود.

ایشان گفتند: انقلاب برای این شد که شعائر الله (مساجد) حفظ شوند و مردم را از آن منع نکنند.

عدالت و برابری در تمام حقوق اسلامی و شهروندی حق مسلم قوم بلوچ است

وی تصریح نمودند: ما خواستار عدل، عدالت و برابری در تمام حقوق اسلامی و شهروندی مانند سایر ایرانیان هستیم. همانطور که اصیل ترین قوم در ایران بلوچ ها هستند و باید تمام حق آنها در کشور داده شود چراکه حق مسلم و واجب ماست.

خطیب جمعه مسجد جامع الخلیل خاش در ادامه افزود: مسئولین برای قوم بلوچ تبعیض قائل نشوند و عدالت را برقرار کنند و بگذارند کنار بقیه ایرانی ها سربلند و با عزت زندگی کنند.

عیدگاه ایرانشهر کاربری مذهبی دارد و تا قیامت کسی نمی تواند آن را تغییر دهد

مدیر مدرسه علوم دینی مدینةالعلوم خاش در بخش پایانی سخنان خود نسبت به تخریب فونداسیون مسجد جامع ایرانشهر واکنش شدید نشان دادند و خاطرنشان کردند: وقتی زمین عیدگاه ایرانشهر توسط چهار مسئول آن زمان برای ساخت عیدگاه و مسجد تحویل مردم داده شد تا قیامت آنجا عبادتگاه است و کسی نمی تواند در آن پاساژ، خانه و بازار بسازد.

ایشان عنوان کردند: کاربری این مکان بعنوان کاربری مذهبی تعیین شده است و تا قیامت کسی نمی تواند آن را تغییر دهد.

افرادی که مرتکب تخریب فونداسیون مسجد جامع ایرانشهر شده اند خطای خود را جبران کنند

وی در ادامه تشریح کرد: تخریب بنای این مسجد سبب ناراحتی و کدورت تمام مسلمانان استان شد و آنچه که ما و مردم استان می خواهیم در این ایام پیروزی انقلاب اسلامی و عدم سوء استفاده دشمنان از این موقعیت و فرصت، افرادی که مرتکب تخریب فنداسیون مسجد شده اند خطای خود را جبران کنند.

مسئولین مجدداً مجوز قانونی ساخت مسجد جامع ایرانشهر را صادر کنند تا اتحاد، برابری و اخوت باقی بماند

مولانا محمدعثمان در ادامه خاطرنشان کردند: مسئولین باید مجوز قانونی ساخت مسجد جامع ایرانشهر را مجدداً صادر کنند تا اتحاد، برابری و اخوت باقی بماند.

ایشان گفتند: مولانا محمد طیب یکی از علمای معتدل و اعتدال گراست و هرگز از تریبون ایشان امر خلاف اتحاد و وحدت مسلمین گفته نمی شود بلکه آن مکان پایگاهی برای مسلمانان و کشور خواهد شد. لذا این امر ان شاءالله باید متحقق شود.

وی در آخر سخنان خود افزودند: ما از نماینده مقام معظم رهبری، آیت الله محامی می خواهیم که به این امر رسیدگی عاجل بفرمایند و دستور صدور مجوز را بدهند چراکه این امر به خیر مسلمین و اتحاد و وحدت امت اسلام است و هیچ ضرری به دولت، ملت و مذهبی ان شاءالله نخواهد رسید.

ساخت مسجد برای همه خیر و مصلحت است

همچنین از مردم می خواهیم که صبر و آرامش خود را حفظ کنند و ان شاءالله این مسئله حل خواهد شد. آنهایی که مخالف این امر هستند از کوتاه فکری آنهاست چراکه ساخت مسجد از اول گرفته تا آخر خیر و مصلحت است.

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید