0

اخبار / ایران

مصاحبه اختصاصی سنی‌نیوز با مولانا ملازاده

ژانویه 28, 2021 در 5:36 ب.ظ توسط

وضعیت جامعه اهل‌سنت ایران در طول حیات جمهوری اسلامی در مقایسه با دوران قبل به چه شکل است؟

این نظام، نظام شرک و نفاق است. موحدان را میکشد و به دین فروشان مجال میدهد. رفتاری که با جامعه اهل‌سنت جمهوری اسلامی انجام میدهد دقیقا همان رفتار سلسله‌ی صفویان با اهل‌سنت است. آنها قصد دارند مناطق سنی نشین را در دراز مدت شیعه کنند و این موضوع در نقشه‌های پنجاه ساله افشا شده است. و اینها مناطق سنی نشین را برای خودشان یک مزاحمت میبینند. و به همین خاطر آنها را به فقر و مشکلات دنیوی دچار کرده‌اند.
در زمان شاه نیز تعصبات قومی وجود داشت. شاه پرچم فارسیسم را بلند کرده بود درحالیکه اهل‌سنت ایران غالبا کرد، بلوچ، ترکن، توالش یا عرب هستند. ظلمی که هم اکنون به اهل‌سنت میشود از زمان شاه بیشتر است ولی همان موقع نیز چون آنان فارس نبودند ملت درجه دو حساب میشدند.
شعار وحدت پوشالی نظام مقداری وضعیت را در اوایل انقلاب بهتر کرده بود و بعد متوجه شدند که این توازن وضع به نفع روحانیت شیعه نیست. آنها میخواستند این تعصبات بمانند. و لذا تا توانستند این تعصبات را زنده کردند. ولی با این حال غیر مستقیم اهل‌سنت سود بردند چون در حکومت نیستند و از همین رو جنایات رژیم بر اهل‌سنت نوشته نمیشود.
ما به رهبران حکیمی چون مولانا عبدالعزیز نیاز داریم که بتواند از این وضعیت استفاده کند. مولانا عبدالعزیز تنها شخصی بود که در دو رژیم متضاد توانست شخصیت و دینش را حفظ کند. یک خیره دیگر این رژِیم برای اهل‌سنت این است که وقتی آنها ظلم میکنند جامعه اهل‌سنت این ظلم‌ها را به پای رهبران دینی خود نمینویسد و از همین رو اقبال به دین در مناطق سنی نشین خیلی خیلی بیشتر شده است. بعنوان مثال در زمان شاه جمعیت نمازگزار مسجد جامع مکی چهار پنج هزار بود ولی هم اکنون ده‌ها هزار نفر نمازگزار دارد. و این موضوع باعث ناراحتی رژیم شده است.
این دولت قطعا رفتنی است و لیکن لاییک‌هایی که خواهند آمد مشابه لاییک‌های زمان گذشته نخواهند بود. آنها معتدل‌تر بودند ولی هم اکنون تند رو تر شده‌اند. ولی این سوال باید پرسیده شود که آیا جامعه اهل‌سنت این آمادگی را دارد که حق خودش را بگیرد یا نه؟ حق گرفتنی است و نه دادنی. کسایی که خود را ناجی میدانند شعارهای دروغین میگویند و بعد از رسیدن به قدرت طور دیگری رفتار خواهند کرد. بطور مثال قبل از اینکه تلویزیون‌های اهل‌سنت روی کار بیایند آنها حتی یک مقاله هم راجب حقوق اهل‌سنت منتشر نکرده‌اند.
اهل‌سنت هیچگاه درطول حیات نظام نتوانسته است حقوق خودش را بگیرد این درحالی است که همه‌ی روئسای جمهور با رای اهل‌سنت بالا آمده‌اند و این یک جنایت بزرگ است.

آیا توسعه نیافتن مناطق سنی نشین تعمدی و خواسته‌ی نظام است؟

بدون هیچ شکی، قبلا گفته شد که رژیم تعمدا این مناطق را به فقر، اعتیاد و جهالت مبتلا کرده است تا اینکه یا هجرت کنند و یا آنکه آنهایی که مانده‌اند هیچ کاری نتوانند بکنند. و لذا امور دست خداوند است و نه اینها.
خواسته رژیم همین است وگرنه معقول نیست که خوزستانی که ثروت ایران از آنجاست، آب خوردن نداشته باشند؟ درحالیکه شیعه هستند ولی چون عرب و غیر فارس هستند تحت ظلم مضاعف قرار دارند. تشیع بعد از صفویه حافظ فرهنگ زرتشتی در لباس اسلام است. این گفته‌ی خامنه‌ای است که هرجا زرتشتی در جهان باشد وطن اولش ایران است ولی به اهل‌سنت ایرانی شناسنامه نمیدهند. این همان دیدگاه شوم نژادپرستی است که تشیع به آن لباس دینی پوشانده است. تشیع همان صهیونیست اسلامی است و این حرف غلو نیست. حرف من عموم مردم نیست حرف من این روحیه است و همین روحیه بود که نذاشت مناطق سنی نشین در زمان شاه آباد شود. در آن دوران این روحیه در لباس فارسیسم و پان ایرانیسم بود و هم اکنون در لباس تشیع.

دیدگاه شما در خصوص آن دسته از علمایی که هنوز امید به اصلاح نظام دارند چیست؟

اینها وطن فروش و دین فروش و خائن‌اند. کوران و کران میدانند که این نظام قابل اصلاح نیست، شیعیان قبل از سنی‌ها میدانند که این نظام اصلاح شدنی نیست. اگر قابل اصلاح بودند بعد از چهل سال یک مسجد به اهل‌سنت در تهران و شهرهای بزرگ میدادند.
در حالیکه این ابتدایی حق آنهاست حتی در اسرائیل هم اهل‌سنت مسجد دارد. رژیم علاوه بر آن مساجد اهل‌سنت را نیز تخریب می‌کند همچون مسجد شیخ فیض مشهد. وضعیت اهل‌سنت ایران از فلسطینیان نیز بدتر است. ولذا آنها عالمان واقعی را یا ترور کرده‌اند و یا مجبور به ترک وطن کرده‌اند و دو سه تا عالم نمای دین فروش و موقعیت طلب را بعنوان الگو قرار داده‌اند در حالیکه هیچ اختیاری نیز ندارد و فقط از نام آنها برای اهداف نظام سوءاستفاده میشود.

توصیه شما برای اهل سنت ایران برای بیرون رفت از وضعیت کنونی چیست؟

بازگشت به سنت، بازگشت به توحید، هر کس خانواده خود را اصلاح کند. و جامعه را بسوی خیر دعوت کنید. اگر خدا را نصرت بدهید خداوند شما را یاری میکند.
دوری از این رژیم نکته‌ی بعدیست. دوری از نفاق و دورنگی. تفهیم صحیح دین مخصوصا برای نسل جوان. و وقتی که ما به خدا بازگردیم خداوند وضع ما را تغییر خواهد داد.
اجداد ما قرن‌ها پیش با رفتن به سوی تصوف راه را برای تشیع آماده کرد‌ه‌اند. اگر آنها کوتاهی نمیکردند هم اکنون این جنایت کاران بر ایران مسلط نمیشدند. ولی دنیا پرستان همیشه بودند و تنها الان نیستند که رای مردم را به دولت بفروشند. برای بیرون رفت از این وضع باید اسلام را بفهمیم و به آن عمل کنیم و دیگران را بسویش دعوت کنیم. اگر خودمان را تغییر دهیم وضعیت جامعه نیز قطعا تغییر خواهد کرد.

برای آینده ایران چه نوع حکومتی را مناسب میدانید؟

یک حکومت آزاد. اسم اسلام را در ایران نمیتوان گرفت چون رژیم اسم آن را بدنام کرده است. تشیع و خوارج همچون داعش از قدیم برای این بدنامی ایجاد شده‌اند. هر دو دو مذهب افراطی‌اند. لیکن اگر در ایران همچون اروپا یک حکومت آزاد بیاید بعد از مدت کوتاهی اسلام گرایان پیروز خواهند شد. ترکیه و مالزی مثال خوبی برای این ادعا است. اگر یک حکومت آزاد بیاید بعد از آن یک اسلام معتدل خواهد آمد. و لذا اهل‌سنت هیچ راهی جز حکومت فدرالی و خودمختاری ندارند. غیر از آن همان آش و کاسه گذشته تکرار خواهد شد. لذا خود را برای یک حکومت فدرالی آماده کنید.

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید