0

اخبار / جهان

انتصاب نخستین زن مسلمان به عنوان دادستان کل ایالت میشیگان

ژانویه 25, 2021 در 10:18 ب.ظ توسط

«صایمه محسن» نخستین زن مهاجر و وکیل مسلمان در تاریخ آمریکاست که دادستان کل ایالات متحده آمریکا در منطقه شرقی ایالت میشیگان خواهد شد.

مسئولان آمریکایی اعلام کردند: با آغاز ماه آینده میلادی، دادستان کل جدید شهر دیترویت در ایالت میشیگان «صایمه محسن» خواهد بود تا نخستین زن مسلمانی باشد که سمت دادستان کل در آمریکا را برعهده می‌گیرد.
روزنامه «دیترویت فری پرس» گزارش داد: محسن ۵۲ ساله در دوم فوریه ۲۰۲۱ میلادی جایگزین « متیو اشنایدر» دادستان ایالات متحده آمریکا در منطقه شرقی میشیگان خواهد شد. ترامپ در سال ۲۰۱۸ میلادی اشنایدر را به این سمت منصوب کرد.
محسن در حال حاضر دستیار دادستان کل در شرق این ایالت است. وی در پاکستان متولد شده است. محسن از دانشگاه راتگرز در ایالت نیوجرسی فارغ التحصیل شده است و از سال ۲۰۰۲ میلادی در دفتر دادستان کل آمریکا کار می کند. وی به عنوان یک مهاجر مسلمان آسیایی تبار، مسئول اصلی اجرای قانون در بخش شرقی این ایالت خواهد بود.
وزارت دادگستری در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد: محسن در واحد مبارزه با خشونت و جرایم سازمان یافته در دفتر دادستان کل آمریکا و بخش مبارزه با مواد مخدر و واحد جرایم عمومی خدمت می کرد.
اشنایدر گفت: خوشحال است که این سمت را به دست یکی از بهترین دادستان های فدرال که شناخته شده است، خواهد سپرد. صایمه محسن، یک وکیل پویا و مدیر با استعداد است. او نخستین زن مهاجر و وکیل مسلمان در تاریخ آمریکاست که این سمت را برعهده می‌گیرد.
گفتنی است، در میشیگان شمار زیادی از مسلمانان زندگی می کنند و مساجد متعددی در سراسر این ایالت وجود دارد.

برچسب‌ها:, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید