0

اخبار / ایران

یک خائن بنام عبدالقیوم شکاری

ژانویه 24, 2021 در 4:40 ب.ظ توسط

عبدالقیوم شکاری و پروژه‌ی نفوذ وزارت اطلاعات

سنی‌نیوز به اسنادی دست یافته که ثابت می‌کند عبدالقیوم شکاری سرکرده‌ی رسانه‌های فیک اهل‌سنت با همکاری وزارت اطلاعات جمهوری‌اسلامی با راه‌اندازی صفحات و سایت‌های جعلی اهل‌سنت در صدد به دام انداختن فعالین مذهبی می‌باشد. بطوریکه تعداد زیادی از فعالین مذهبی، بخصوص فعالین بلوچ، پس از ارتباط گرفتن با این صفحات به ظاهر اهل‌سنت به سرعت به وزارت اطلاعات معرفی و بازداشت شده‌اند.

عبدالقیوم شکاری در سال ۱۳۵۳ در شهر گمیشان گلستان بدنیا آمد. وی فوق لیسانس علوم سیاسی دارد.
شکاری در سال ۷۸ به استخدام صداوسیما درآمد و در سال ۱۳۸۰ با وزارت اطلاعات وارد همکاری شد.

وی پس از پنج سال مخبری برای اطلاعات، به علت معرفی کردن خودش به عنوان نیروی امنیتی و سوءاستفاده از سمتش، به مهره‌ی سوخته تبدیل گشت و با اداره اطلاعات گلستان مجبور به قطع همکاری شد.

او پس از قطع همکاری در سال ۱۳۹۳ موفق شد دوباره به نیروهای اطلاعاتی – امنیتی وصل شود.

شکاری در یک جلسه که در رستوران هیرکانیا واقع در ناهار خوران گرگان برگزار شده بود توسط وزارت اطلاعات گزینش شد تا سایتی را بر عهده بگیرد که در راستای اهداف جمهوری اسلامی و در پوشش اهل‌سنت فعالیت کند.

شکاری در این میان از بین یازده مزدور برای انجام این ماموریت انتخاب شد.
وی مدعی است که موسسه اساس‌نیوز قرار بود به #اراز_محمد_سارلی تحویل داده شود اما وی با همکاری یکی از دوستان شاخص امنیتی در تهران این موسسه را صاحب شده است.

دفتر اساس نیوز در خیابان لاله گرگان قرار داشت که در سال ۱۳۹۳ مبلغ ۹۰ میلیون تومان بابت رهن آن توسط وزارت اطلاعات پرداخت شده بود.

در همان سال شکاری سمند خود را به یکباره تبدیل به ایکس۶۰ کرد و سال بعد با حقوق زیر سه میلیون تومان شروع به ساخت خانه‌ای در گمیشان و نقل مکان در گرگان کرد.

شکاری اهداف متعددی را با راه‌اندازی این سایت دنبال می‌کرد. اولین‌کار او در اساس نیوز نفوذ به جامعه اهل‌سنت ایران بود که با شکست فاجعه باری روبرو شد.
وی یکبار نیز به سیستان و بلوچستان سفر کرد و با برخی از مولوی‌های آن منطقه دیدار داشت که در آن جلسات به بدگویی کردن از تعدادی دیگر از مولوی‌های بلوچستان پرداخته بود.

شکاری در سفرهایش به کردستان نیز به سراغ ماموستاهای دولتی رفته بود ولی تابحال نتوانسته است حتی یک سطر مصاحبه از کاک حسن امینی و توفیق منبری بگیرد


شکاری پس از شکست‌های پی‌درپی در انجام ماموریت‌های محوله از روی بغض و کینه علیه جماعت اهل‌سنت روی به دو کار آورد؛

۱- شدیدا بر علیه نخبه‌ها و جوانان فعال ترکمن اتهام‌زنی و پرونده سازی می‌کرد

۲- برخی از فعالان سست عنصر ترکمن را با وعده پول به سمت خود جذب کرد.

برخی از این فعالان ترکمن سابقا شدیدترین مطالب را علیه وی که او امنیتی و اطلاعاتی است بکار می‌بردند و پس از اینکه اساس‌نیوز با بودجه مالی هنگفت به دست شکاری افتاد؛ حرف‌های گذشته خود را فراموش کرده و به سمت وی رفتند که‌ گل سرسبد آنها لطیف ایزدی است.

ایزدی مدیر سایت اولکامیز و کانال تلگرامی اولکامیز است که زمانی عالم و آدم را بر علیه شکاری بسیج کرده بود (ضد ترکمن – وابسته به اطلاعات – مخبر) این القابی است که ایزدی در گنبدکاووس علیه شکاری بکار می‌برد.
اما پس از پروژه‌ی امنیتی اساس نیوز به واسطه‌ی ساپورت مالی رابطه وی با شکاری روز‌به‌روز بهتر شد که این رفتار دوگانه وی باعث لو رفتن ایزدی گردید.

شکاری در اتاق فکر اساس نیوز با همفکری وزارت اطلاعات طرح‌های مختلفی برنامه‌ریزی کرد که با افشاگری‌های فعالین ترکمن و خصوصا برنامه پانوراما که توسط  حسن کریمی و دانیال بابایانی اجرا شد کلا از سمت جامعه اهل‌سنت و بخصوص در ترکمن صحرا مطرود گشت.

شکاری ایده ماهواره اهل‌سنت را در سال ۹۴ به مسئولین وقت اداره اطلاعات ایران در قالب سی و چند صفحه تقدیم‌ کرد که بنا بر ادعای خودش در آن زمان بودجه ۵۰۰ میلیون تومانی برای وی مقرر گردید.

هدف اصلی این شبکه ماهواره‌ای به ظاهر اهل‌سنت، #شیعه سازی جامعه اهل‌سنت ایران با تزریق جهلیات و خرافات شیعه در قالب اعتقادات اصیل اسلامی بود.

شکاری قبل از این طرح نیز طرح دیگری به امنیتی‌ها ارائه کرد که در قم مورد بررسی قرار‌ گرفت.

طرح “چگونگی شیعه‌سازی ترکمنها در طول ۱۰ سال و اهل‌سنت ایران در طول‌ سی سال” که لازمه اصلی آن افتتاح یک کانال ماهواره‌ای بنام اهل‌سنت و با هدایت پشت پرده حوزه علمیه قم بود.

گفته شد که عبدالقیوم شکاری طرح “چگونگی شیعه‌سازی ترکمنها در طول ۱۰ سال و اهل‌سنت ایران در طول‌ سی سال” را به وزارت اطلاعات ایران پیشنهاد داده بود که لازمه اصلی آن یک شبکه ماهواره‌ای بنام اهل‌سنت می‌بود که در پشت‌پرده توسط حوزه علمیه قم مدیریت و اداره می‌شد.

در ادامه شکاری در طرح ۱۲ صفحه‌ای خود می‌نویسد که نباید مستقیما به مردم گفت تغییر مذهب بدهید بلکه بر عکس باید آنها را در باطن شیعه کرد.
او معتقد بود که باید عقاید شیعه را درون عقاید اهل_سنت ادغام کرد، بعنوان مثال باید جماعت اهل‌سنت را ترغیب به راهپیمایی اربعین کرد و آنها را در عزاداری‌ها و سینه‌زنی‌ها شرکت داد. آنها را از زیر اسب رد کرد و باید در مناطق سنی‌نشین بارگاه‌ها و زیارتگاه‌ها را زیاد کرد. او همچنین معتقد بود که باید مانع گذاشتن اسامی بزرگان اهل‌سنت مثل عمر و عثمان (رض) شد و از ثبت‌احوال درخواست همکاری در این رابطه را داشت.

شکاری در جهت بدنام کردن علمای اهل‌سنت اقدامات زیادی انجام داد، مثلا در جریان زلزله کرمانشاه سخنان مولانا عبدالحمید را تحریف کرد و این کار توسط احمد هلاکویی همکار وی در ترکیه انجام شد.
وی در جریان همین زلزله تلویحا در مطلبی نوشت کسانیکه شماره کارت می‌دهند قابل اعتماد نیستند و مردم فقط به دولت اعتماد کنند.

شکاری در اقدامی پلید با فریب مولانا گرگیج خود را خبرنگار صداوسیما معرفی و با ایشان مصاحبه و عکس گرفت و در اساس نیوز منتشر کرد که پس از آن با واکنش شدیداللحن مولانا گرگیج روبرو شد.

شکاری در انتخابات مجلس سال گذشته به عنوان کاندیدا ثبت نام کرد و از عوامل رد صلاحیت افراد به نسبت بهتری مانند جلالایری و رجب محمد آبادی بود که در مراحل بعدی موفق به اخذ صلاحیت شدند.
شکاری در این انتخابات فقط ۳ هزار رای آورد که مایه بی‌آبرویی وی شد.
عوامل شکاری در ترکمن صحرا نیز از هیچ کوششی جهت اختلاف افکنی دریغ نکردند

جلال سیدی و لطیف ایزدی در گنبدکاووس و طاهر جانی در غرب گلستان از عوامل مطیع باند شکاری در این جریانات بودند

شکاری پس از انتخابات، ملقب به ماله‌کش نظام شد و دلیل آن‌هم سخنرانی‌های ارزشی وی در دفاع از رژیم ولایت‌فقیه بود

اسامی همکاران شکاری در پروژه‌ی اساس‌نیوز و باند فعلی پیج‌های فیک اهل‌سنت:

۱- طاهر جانی
۲- احمد هلاکویی
۳- عباآخوند محمدنژاد
۴- جلال سیدی
۵- لطیف ایزدی

شکاری در مرداد سال ۱۳۹۷ اعلام کرد اساس نیوز تعطیل و بصورت خانگی اداره می‌شود که این موضوع دروغ محض بود

علت این دروغ از سمت شکاری چه بود؟
شکاری بنا به دستور مستقیم وزارت اطلاعات این دروغ را گفت و برای آبروداری در جامعه اهل‌سنت از همان دفتر نامبرده با فعالان تماس می‌گرفت تا بفهماند که فعلا در سیستم امنیتی جایگاه خود را حفظ کرده است

طبق منابع موثق سنی‌نیوز، در حال حاضر سایت و کانال آوای سنت و پیج و کانال اهل‌سنت مشهد توسط باند شکاری یا به زبان بهتر توسط وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی اداره می‌شود.

مشخصات صفحات فعلی باند شکاری:

سایت آوای سنت
www.avayesunnat.com
کانال آوای سنت
avayesunnat

پیج اهل‌سنت مشهد
sunni_mashhad

کانال اهل‌سنت مشهد
sunni_mashhad

پیج سنی‌نیوز فارسی
sunninews_fa

قابل ذکر است که اکثر فالوورهای پیج اهل‌سنت مشهد و ممبرهای کانال تلگرامی آن فیک هستند

تعداد بسیار زیادی از فعالین مذهبی اهل‌سنت و بخصوص فعالین بلوچ پس از برقراری ارتباط با پیج امنیتی اهل‌سنت مشهد به وزارت اطلاعات معرفی و بازداشت شده‌اند.

کانال امنیتی اهل‌سنت مشهد در تاریخ ۲۲ می و پس از شهادت مولوی صفی‌زاده اعلام کرد که ایشان توسط گروه داعش ترور شده است. در صورتی که برهمگان واضح بود که سپاه قدس جمهوری‌اسلامی ایران مولوی ابراهیم صفی‌زاده را به شهادت رسانده و نه اصلا کار وی ربطی به داعش داشته است.
داعش در این سال‌ها همیشه مسئولیت انجام عملیات‌های مجهول و سایر گروه‌ها را نیز جهت قدرت‌نمایی پذیرفته است ولی یکبار هم اعلام نکرد شهادت مولوی صفی‌زاده کار آنها بوده است.

رژیم ایران پس از ترور مولوی ابراهیم صفی‌زاده از ترس و هراس تظاهرات مردم افغانستان برعلیه‌شان و بدنام شدن در منظر جهانیان با کمک باند عبدالقیوم شکاری در این پیج و سایر صفحات فیک اهل‌سنت سعی در فریب افکار عمومی را داشت بطوریکه خبرگزاری‌های رسمی رژیم نیز از این صفحات فیک نقل قول کردند.

این فریب رسانه‌ای در حالی اتفاق افتاد که مقامات افغانستان از قبل میدانستند رژیم ایران در صدد ترور صفی‌زاده است و بعدها عوامل این ترور نیز شناسایی شدند که یکی از آنها در تصادف جانش را از دست داده بود.

حساب اولیه اساس نیوز در بانک ملت دور میدان شهرداری گرگان افتتاح شد
شکاری از اساس نیوز ماهیانه تا هفت میلیون تومان مستقیم‌ و از سهم زیر دستانش نیز تا ۱۰‌ میلیون تومان درآمد داشته است. او حق ماموریت به زیردستانش را پرداخت نمی‌کرده.

شکاری طرح ماهواره اهل‌سنت را در هتل آزادی تهران به نیروهای اطلاعاتی تقدیم کرده است. محل جلسات محرمانه‌ی آنان در آن مکان برگزار میشده است.

منابع نفوذی سنی‌نیوز در دستگاه عبدالقیوم شکاری فاش کرده‌اند که تا کنون وزارت اطلاعات برای طرح‌های شکاری بالغ بر یک و نیم الی دو میلیارد تومان هزینه کرده‌اند.

شکاری دارای ۲ دفتر به مساحت ۱۰۰ متر بود. از پنجره‌ی اتاقش دقیقا آق‌قلا دیده میشد.

پس از پخش برنامه شبکه نور وی از گروه‌های تلگرامی اخراج شد و برنامه‌اش در مراسم مختومقلی لغو شد. در آن زمان مردم ترکمن‌صحرا به او لقب اشفیون را دادند.

ترکمن‌ها به مخبر، جاش یا اشفیون می‌گویند. جاش در کُردی و اشفیون در روسی به معنی جاسوس است.

سوالاتی که دراین‌باره فعالان می‌پرسند:
همه می‌دانند این آدم وابسته و منفور است پس چرا نیروهای امنیتی دست از سر این آدم بر نمی‌دارند و تحت هر شرایطی قصد دارند که وی را حفظ کنند؟

باید گفت حجم فسادهای این شخص بسیار بالا بوده است که در چنین موقعیتی هم توانسته آنها را راضی نگه دارد و یا شاید کسی برای آنها مثل شکاری پیدا نمی‌شود.

آنها در ابتدا گفتند دفتر را تعطیل کرده‌اند در حالیکه دروغ بود، بعد آوای‌سنت را راه انداختند و اساس را کنار گذاشتند. هم اکنون نیز صفحه‌ی اهل‌سنت مشهد را مدیریت می‌کنند.

شکاری مدعی است که تا اینجای کار هزینه‌های بالایی پرداخت کرده و این باعث می‌شود که وزارت اطلاعات مجبور به حفظ وی شود.

وی اینگونه استنباط می‌کند که رابط تهرانی‌اش با اداره اطلاعات ریش گرو گذاشته تا شکاری همه رقم امکاناتی را داشته باشد.

علت جایگزینی آوای سنت به جای اساس نیوز چه بود؟ سوالاتی که به عبدالقیوم شکاری در این خصوص وارد است:

۱- چرا وقتی دفتر اساس نیوز دایر بود به دروغ گفته شد تعطیل شده است؟

۲- چرا اساس نیوز با نام جدید آوای سنت پا به عرصه گذاشته است؟

۳- چرا ماهواره اهل‌سنت را راکد گذاشتند؟

۴- چرا شکاری پس از سفر بلوچستان دیگر نتوانست به آن دیار سفر کند؟

۵- چرا عالمان دینی بزرگ اهل‌سنت مثل کاک حسن امینی، مولانا گرگیج و… حاضر به مصاحبه با وی نشدند؟

۶- چرا برادر بزرگ شکاری که روحانی است حتی یکبار حاضر به مصاحبه با شکاری نشده است و وی را مایه بی‌آبرویی پدر مرحوم و خانواده‌اش می‌داند؟ چرا برادرش یکبار به وی می‌گوید چرا باید به تو گفته شود جاسوس و آبروی ما را بریزی؟

۷- چرا حتی یک فعال شاخص ترکمن و سیاسی در هنگامیکه شکاری کاندیدای مجلس شد به حمایت از وی نپرداختند؟

۸- چرا شکاری آزادانه مفاد تصمیمات خود با تشکیلات اطلاعات را در صداوسیما بازگو می‌کند؟

۹- چرا شکاری آزادانه به تهدید فعالان‌ ترکمن می‌پردازد و آنها را با اتاق تاریک می‌ترساند؟

۱۰- چرا وقتی شکاری در سال ۹۶ از رسانه‌های اهل‌سنت ایران دعوت به همکاری می‌کند کسی از این رسانه‌ها به وی لبیک نمی‌گوید؟

۱۱- چرا شکاری به یکی از مولاناهای بلوچ می‌گوید ما حق تحریر و حق ماموریت خوبی می‌گیریم، با ما همکاری کنید؟

۱۲- چرا تشکیلات اطلاعات مایل به حفظ شکاری در هر فرمتی است و حتی اخیرا شکاری ادعا کرده است که اگر باز هم لو بروم در پشت پرده مدیریت می‌کنم؟

۱۳- چرا فردی با سه هزار رای ناقابل که نشان می‌دهد محبوبتی ندارد باید برای اهل‌سنت نسخه پیچی کند؟

دکتر بهروز قزل یکی از همکاران باند شکاری است، پیشتر وزارت اطلاعات او را آورده بود تا جایگزین شکاری کند اما وی انصراف داد، ولی همچنان باهم ارتباط دارند و همکاری می‌کنند.

در بین آخوندهای ترکمن صدیق آخوند کشمیری رابطه خوبی با اساس نیوز داشت و با تشکیلات شکاری همکاری می‌کرد.

شکاری در پی جمع‌آوری بانک نویسندگان اهل‌سنت بود که با شکست روبرو شد چون هیچ نویسنده‌ی اهل‌سنتی با اساس نیوز در رابطه با نگارش و چاپ کتاب همکاری نکرد و او تنها موفق به چاپ یکی دو کتاب شد. علی‌رغم آنکه وی به نویسندگان وعده‌ی حمایت و پول را داده‌ بود.

پس از افشاگری‌های رسانه‌های اهل‌سنت، سفرهای اعضای این سایت به نقاط مختلف سنی‌نشین تقریبا به صفر رسید و قطع شد و شکاری بمدت یکسال از هیچ بلیط هواپیمایی استفاده نکرد. وی سفرهایش را با هواپیما انجام می‌داد.

باند شکاری در حال حاضر چندین صفحه و سایت جعلی اهل‌سنت را اداره می‌کنند كه هدفشان اختلاف بين سلفى‌ها و حنفى‌هاست.
برخى با نام سلفى‌ و برخى حنفى‌هاى ديوبندى به حمله به یکدیگر مشغول‌اند‌.

باند شکاری متشکل از بيست نفر در مناطق مختلف اهل‌سنت است بويژه خراسان، بلوچستان و تركمن صحرا که با مدیریت وی و هزینه‌ی وزارت اطلاعات اداره می‌شود.

عبدالقیوم شکاری در حال حاضر به مهره‌ی سوخته‌ی وزارت اطلاعات تبدیل شده است به همین خاطر وی هم‌اکنون در خفا و پشت پرده به خوش‌خدمتی به آنان مشغول است.

برچسب‌ها:, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید