جمعه ، ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
در آستانه انقلاب ژینا امینی
در آستانه انقلاب ژینا امینی
۱۸ شهریور ۱۴۰۲
0 دیدگاه

دفاعِ عملی از مولانا عبدالحمید، بعنوان یک رهبر دلسوز و دوربین میدانی، یک فرصت طلایی برای تغییر از بد به خوب

ایشان از دیار بلوچستان که ستم را به معنی کلمه دهه‌هاست در ابعاد مختلف لمس کرده‌ و چشیدەاند، امروز دلسوزانه از حقوق همگان دفاع می‌کنند.

از مسجد مکی زاهدان بزرگترین مسجد اهل سنت، حفظ کرامت انسان را جدایی از ملیت، جنسیت، عقیده و منش سیاسیش محور مبارزاتی خود قرار دادەاند، تا انسان جغرافیایی ایران بعنوان فرد و گروه تنوعاتش محترم، کرامتش حفظ و حقوقش رعایت و برابر گردد.

خطبه‌های نماز جمعه ایشان، حاوی کدهای همچون: عدالت و برابری میان ملیت‌ها و مذاهب، مشارکت همگان در حاکمیت کشور، پایان دادن به سیاست حذف و ذوب تدریجی اهل سنت، شایسته‌سالاری، انتخابات واقعی و سیستم شورایی مدرن و در یک کلام پایان دادن به بی‌عدالتی‌هاست می‌باشد.

ایشان در سایه رشد سیاسی بالای خود این پیام را میرسانند که استبداد درد اصلی است و قربانی آن مردمان ایران، و نیز اشاره می‌کنند که گذر از آن هم اتحاد و همدلی بر مبنایی رعایت حقوق همدیگر، احترام گذاشتن به کرامت انسان و سعه صدر را می‌طلبد.

لذا دفاع عملی از جناب مولانا عبدالحمید، دفاع از انسان و عدالت گستری است، قدمی است در راستای قبول تنوعات همه جانبه جغرافیایی ایران و رعایت حقوق، گامیست برای بنیاد نهادن سیستمی که درهای استبداد و فاشیسم مذهبی، قومی و سیاسی را ببندد و جامعه را بسوی افق آزادی و آزادگی سوق دهد.

بهترین دفاع از این رهبر و مرجع سیاسیِ میدانی نیز آن است که نیروهای دلسوز سیاسی داخل و‌ خارج در یک گام عملیِ واقع بینانه کدهای ارائه شده مسجد مکی که ضمانت کننده حقوق همگان میباشند را در یک پلتفرم قابل اجرا جمع کرده و عملا در راستای زیر گرفتن فاشیسم جدایی از رنگ و لعابش قدم به قدم در جهت عملی کردن خواسته‌ها و نیازهای مردمان ایران در بعد محلی و سراسری گام بردارند و درهای بازتولید استبداد و تمامیت خواهی را برای همیشه ببندد، اگر چنین شود همه مردمان ایران برنده خواهند بود.

✍🏻فردین باسامی سخنگوی جبهه اهل سنت ایران