سه شنبه ، ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
گوشه‌هایی از بیانات مولانا عبدالحمید در نماز جمعه امروز ۲۷ مرداد ۱۴۰۲
گوشه‌هایی از بیانات مولانا عبدالحمید در نماز جمعه امروز ۲۷ مرداد ۱۴۰۲
۲۷ مرداد ۱۴۰۲
0 دیدگاه

انتخاب نماینده‌ی مجلس فایده‌ای برای مردم نداشته

مجلس در کشور ایران وجود دارد، بارها و بارها انتخابات انجام شده… با وجود انتخابات و مجلس و دولت اما بحران‌ها هر روز بیشتر می‌شود. مجلس‌ها و دولت‌های زیادی در این چهل سال تغییر کرده‌اند اما روز به روز اوضاع بدتر شده است.

آیا اگر مجلس جدیدی بیاید اوضاع جدیدی ایجاد می‌شود؟ تا کنون اینگونه نبوده. نماینده‌ها هیچ فعالیت مفیدی در برابر مردم انجام ندادند. نمایندگان مجلس در اموری که به آن‌ها ربط ندارد دخالت می‌کنند. مردم از ایجاد تغییر ناامید شده‌اند.

باید بر کار و بار مسئولان نظارت شود و از اشتباهاتشان انتقاد شود ایشان ادامه داد تنها خداوند است که مورد انتقاد قرار نمی‌گیرد اما کل بشر جایزالخطا هستند حتی انبیا هم زیر سوال می‌روند.

رهبری نیاز به مشاوره دارد

ایشان در ادامه خطبه‌های نماز جمعه این شهر از عملکرد اعضای مجلس خبرگان رهبری انتقاد کردند و از آن‌ها خواست به رهبر «مشورت» بدهند.

ایشان افزودند: «رهبری نیاز به مشورت دارد و خبرگان باید به او مشورت دهند و درد مردم و واقعیت را به رهبری اطلاع دهند. اگر این موضوعات را به اطلاع رهبری نرسانند چه سودی دارد؟»

آزادی بیان

امام جمعه اهل سنت زاهدان با اشاره به ایرادها و انتقادها به کشورهای اروپایی و آمریکا، آزادی بیان و قلم در این کشورها را ارزشمند دانست و خواستار توجه به «خوبی‌های» این کشورها شد و از اینکه در جمهوری اسلامی نمایندگان مجلس یا وزرا یا دولت‌های ناکارآمد کنار نمی‌روند یا نمی‌توانند استعفا دهند، انتقاد کرد.

وی همچنین با اشاره به اعتراضات سراسری در اسرائیل علیه نخست وزیر این کشور گفت «با وجود اعتراضات سراسری در این کشور هیچ کدام از معترضان کشته نشدند.»