چهارشنبه ، ۹ خرداد ۱۴۰۳
گزارشی از آخرین وضعیت زندانیان اعدامی اهل‌سنت
گزارشی از آخرین وضعیت زندانیان اعدامی اهل‌سنت
۱۵ مرداد ۱۴۰۲
0 دیدگاه

وضعیت زندانیان اهل‌سنت زندان وکیل‌آباد مشهد روز به روز سخت و سخت تر میشود. طبق آخرین اخبار رسیده، هفته گذشته منشی دادگاه خود شخصا برگه ابلاغیه را بطور کاملا نامحسوس به زندان آورده و زندانیان را احضار کرده و گفته است که حکم شما اعدام است و باید برگه را امضا کنید. وقتی زندانیان از آنها خواستند که قبل از امضا برگه را مطالعه کنند، هیچ اجازه‌ای به آنها داده نشده و فقط گفتند که نه چیزی نیست فقط حکمتان اعدامه! و باید امضا کنید! که آنها هم امضا نکردند.
آخرین جلسه دادگاه با اینکه مانند جلسات قبل هیچ کدام از اتهاماتی که زده شده ثابت نشده و بی‌نتیجه مانده باز هم قاضی پرونده (آقای احمدیان قاضی شعبه چهار دادگاه انقلاب مشهد) حکم اعدام صادر کرده است.
این در حالیست که خودشان در همان جلسه باتوجه به محتویات پرونده گفتند که فرهاد شاکری تا الان هیچ اعترافی نداشته پس باید بیشتر شکنجه شود تا اعتراف کند.
قابل ذکر است که اتهاماتی که به این زندانیان وارد شده متفاوت است، اما حکم صادر شده برای همه اعدام می‌باشد.
گویا بعضی از زندانیان تحت شکنجه‌های سخت و به اجبار به کارهای نکرده‌شان اعترافاتی داشته‌اند ولی به گفته فرهاد شاکری من چیزی برای اعتراف نداشتم.!
به گفته‌ی آقای شاکری در جلسه‌های دادگاه هنگام حرف زدن من همگی باهم حرف میزنند و حرف روی حرف می‌آورند تا صدای من شنیده نشود. و در قسمتی از پرونده قید شده که فرهاد شاکری، خود گفته که هیچ شکنجه‌ای نشده‌ام، در حالی که وحشتناک ترین و بی‌رحمانه ترین شکنجه‌ها فقط بر من اعمال شده است (با کابل برق، تسمه پروانه، اسپری فلفل و و و) که اینها تنها گوشه‌ای از شکنجه‌هایی که شدم هستند.
حتی به من اجازه یک تماس تلفنی با خانوادم داده نشد تا همه کارهایشان پنهانی و در خفا بماند و جاهای دیگر پخش نشود. که بخاطر همین دست به اعتصاب زدم که ۴ ماه و ۱۷ روز طول کشید، از وزن ۸۵ کیلو به ۳۷ کیلو رسیده بودم درواقع تبدیل به یک اسکلت شده بودم. آیا اینها شکنجه نبودن!!
همه این اتهامات فقط و فقط بخاطر شخصی که از طرف اطلاعات آمده بود و با استناد بر حرفهای بی سر وته و بی‌ربط او زده شده و این حکم صادر شده است.
بنظر میرسد تشکیل همه این جلسات دادگاه، قول‌های دروغین و شکستن اعتصاب ما فقط و فقط نمایشی بیش نبوده. برای همه اعضای دادگاه، قاضی و وکلا همه و همه میدانند که هیچ دلیل و مدرکی برای اثبات این اتهامات وجود ندارد . (امروز پنجمین روز از شروع مجدد اعتصاب فرهاد شاکری می‌باشد).

قابل ذکر است که هفته‌ی گذشته برای شش زندانی عقیدتی سیاسی که از سال ۱۳۹۴ بطور بلاتکلیف در زندان وکیل‌آباد مشهد بسر می‌برند و ۵ نفر از آنان اهل‌سنت می‌باشد، حکم اعدام صادر شده است.

اسامی آنان به این شرح می‌باشد؛

۱- مولوی عبدالحکیم عظیم گرگیج
۲- عبدالرحمن گرگیج
۳- فرهاد شاکری
۴- تاج‌محمد خرمالی
۵- عیسی عیدمحمدی
۶- مالک‌علی فدایی‌نسب (شیعه)