چهارشنبه ، ۹ خرداد ۱۴۰۳
مولانا عبدالحمید: راه حل مشکلات ایران در «تن دادن به خواسته اکثریت» است
مولانا عبدالحمید: راه حل مشکلات ایران در «تن دادن به خواسته اکثریت» است
۶ مهر ۱۴۰۲
0 دیدگاه

در آستانه سالگرد «جمعه خونین» و کشته شدن ده‌ها تن از شهروندان در مرکز استان سیستان و بلوچستان به دست نیروهای سرکوب حکومتی، شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید راه حل مشکلات موجود در ایران را در «شنیدن صدای مردم» و «تن دادن به خواسته اکثریت» جامعه دانست.
مولانا عبدالحمید، روز چهارشنبه پنجم مهر در متنی که در حساب کاربری منتسب به ایشان در پیام‌رسان «ایکس» منتشر شده است، تأکید کرد: «راه حل مشکلات موجود کشور نه در نسبت دادن اعتراضات به دولت‌های خارجی و برخورد با معترضان، که در شنیدن صدای مردم و تن دادن به خواسته اکثریت است.»
اظهارات امام جمعه اهل‌سنت زاهدان هم‌زمان با گزارش‌ها از تلاش نهادهای حکومتی جمهوری اسلامی برای «ایجاد خاکریز» و «خندق» در اطراف زاهدان است.
در آستانه سالگرد «جمعه خونین»، گزارش‌ها از زاهدان حاکی از این است که نیروهای نظامی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی علاوه بر ایجاد «خندق» در دور شهر، نیروهای خود را در ایستگاه‌های «ایست و بازرسی» مرکز استان افزایش داده‌اند.
یک گزارش تصویری از اطراف مسجد مکی، محل برگزاری نماز جمعه اهل سنت در زاهدان که در یک سال گذشته کانون اعتراضات مسالمت‌آمیز مردم بوده، نصب دوربین‌های مداربسته در این محل را نشان می‌دهد.
مولانا عبدالحمید در یک سال گذشته و پس از کشته شدن مهسا امینی در بازداشت، بارها در مخالفت با جمهوری اسلامی و حمایت از اعتراضات سراسری سخن گفته و بر یکپارچگی ایران، حقوق برابر شهروندان، و ضرورت اتحاد ایرانیان تأکید کرده است.