چهارشنبه ، ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
رد مرز کردن مولوی احمد علی براهویی به افغانستان
رد مرز کردن مولوی احمد علی براهویی به افغانستان
۳ شهریور ۱۴۰۲
0 دیدگاه

احمد علی براهویی از مدرسین حوزه علمیه هوشک سراوان که در تاریخ ۹ مردادماه ۱۴۰۲، در زاهدان بازداشت شده بود روز سه‌شنبه ۳۱ مردادماه به کشور افغانستان رد مرز شده است.

مولوی «احمد علی براهویی» ۲۸ ساله فرزند شیراحمد متاهل و دارای یک فرزند اهل و ساکن روستای نیلگون از توابع شهرستان خاش و از مدرسین حوزه علمیه هوشک سراوان، می‌باشد.

به گفته منابع مطلع: آقای براهویی ۹ مردادماه جهت پیگیری وضعیت یکی از اعضای خانواده‌اش به اردوگاه الغدیر زاهدان مراجعه می‌کند که توسط ماموران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده و خانواده وی هیچ اطلاعی از وضعیت‌اش نداشته‌اند.

پیشتر نیز مولوی عبدالعزیز عمرزهی، مولوی رضا رخشانی و مولوی عبدالرئوف رخشانی سه تن از اساتید بازداشت شده مسجد مکی زاهدان در سوم و ششم خردادماه سال جاری به کشور افغانستان رد مرز شده بودند.

نهادهای امنیتی روحانیون بلوچ دیگری از جمله مولوی فتحی محمد نقشبندی و عبدالمجید مرادزهی از مشاوران مولوی عبدالحمید و مولوی امان الله سعدی از اساتید دالعلوم مکی زاهدان را بازداشت کرده بودند که نامبردگان هنوز در بازداشت بسر میبرند.

گفتنی است که فعالان بلوچ این بازداشت ها را در راستای فشار دستگاه های امنیتی بر مجموعه مسجد مکی و شخص مولانا عبدالحمید جهت خاتمه دادن به خطبه‌های انتقادی ایشان می‌دانند.