0

ایران

حکومت مانع اعطای مرخصی به مولوی کوهی شد

2020-12-25 در 10:37 توسط

با گذشت یک ماه از رای دادگاه مبنی بر مرخصی مولانا فضل‌الرحمن کوهی با قرار وثیقه دومیلیارد تومانی و تامین این وثیقه توسط نزدیکان مولانا کوهی، از مرخصی وی ممانعت می‌شود.

یکی از نزدیکان مولانا کوهی در اینباره گفت:” یک ماه پیش دادگاه ویژه روحانیت مشهد رای بر مرخصی مولوی کوهی با قرار وثیقه داده است اما با وجود تامین وثیقه از آزادی وی ممانعت می‌شود “.

این منبع به شرط عدم افشای نامش ادامه داد:” سه هفته پیش نزدیکان مولانا کوهی به مشهد رفته‌اند و وثیقه مورد نظر را نیز آماده کرده و به دادگاه ارائه داده‌اند، اما با این وجود از آزادی مولانا ممانعت می‌کنند و بهانه های الکی می‌آورند”.

این منبع افزود:” روحانیون شیعه که اکثرا با اتهامات اخلاقی در زندان وکیل‌آباد مشهد هستند با حکم دادگاه ویژه روحانیت هر دو ماه یک بار مرخصی می‌روند، اما با وجود گذشت یک سال و یک ماه به مولوی کوهی اجازه مرخصی داده نمی‌شود و فقط در هفته دو بار به او اجازه تماس چند دقیقه‌ای با خانواده داده می‌شود “.

مولانا فضل‌الرحمن کوهی امام جمعه پشامگ آذر ماه سال گذشته پس از احضار به دادگاه ویژه روحانیت مشهد بازداشت و پس از یک سال بلاتکلیفی به ۶ سال ۴ ماه حبس محکوم شد.

بازداشت این روحانی برجسته اهل‌سنت با تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف بلوچستان همراه بود.

برچسب‌ها:, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید