0

زندانیان

گزارشی از آخرین وضعیت خسرو بشارت زندانی عقیدتی محکوم به اعدام اهل‌سنت

2020-09-27 در 15:36 توسط

خسرو بشارت در بهمن ماه ۱۳۸۸ بازداشت شد. وی نهایتا به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق محاربه در خرداد ماه ۹۸ توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به اعدام محکوم شد. اتهامی که خودش بارها بر ناوارد بودن آن تاکید کرده و کلیت پرونده خود را پرونده سازی نهادهای امنیتی خوانده است.
شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور به ریاست قاضی علی رازینی نهایتا حکم صادره را تایید کرد.
خسرو بشارت هم اکنون در سالن ۲۱ اندرزگاه ۷ زندان رجایی شهر کرج بسر می‌برد.

یک منبع مطلع در این خصوص در گفتگو با خبرنگار سنی‌نیوز گفت؛ آقای بشارت در بهمن ماه ۸۸ به اتهامات واهی عضویت در داعش بازداشت شد، این اتفاق درحالی رخ داده است که در آن زمان عملا گروهی بنام داعش وجود خارجی نداشته است.

وی پس از بازداشت به زندان مهاباد و پس از آن به زندان ارومیه، زندان اوین و پس از ۶ ماه نهایتا به زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شده است.
این منبع در ادامه افزود، پس از ۷ سال بلاتکلیفی در زندان‌های رژیم حکم اعدام وی توسط قاضی مقیسه صادر شد و با تحت فشار قرار دادن آقای بشارت از وی خواسته‌اند در خصوص ارتباط با گروه داعش مصاحبه اجباری داشته باشد.

یکی دیگر از اتهامات آقای بشارت عضویت در یک گروهک ۷ نفره است که وی هیچگونه آشنایی قبلی با آنها نداشته است.

این منبع ادامه داد؛ پس از مدتی حکم تبرئه آقای بشارت توسط آقای ناصری بازپرس ۶ زندان اوین به وی ابلاغ شد و بازپرس شعبه دوم مهاباد نیز آن را تایید کرد.

بعد از آن مجددا ایشان توسط قاضی صلواتی محاکمه و به اعدام محکوم شد. گفته شده در این محاکمه به آقای طباطبایی وکیل آقای بشارت فرصت دفاع از موکلش داده نشده است.

و پس از آن در همان شعبه‌ای که خسرو تبرئه شده بود مجددا توسط قاضی رازینی حکم اعدام تایید شده است.

قابل ذکر است که ایشان از بیماری اعصاب و روان رنج می‌برد.

چندی پیش نیز درخواست اعاده دادرسی وی و ۶ زندانی عقیدتی دیگر اهل‌سنت در دیوان عالی کشور رد شده است.

برچسب‌ها:, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید