0

ایران

ریختن سم در آب سردکن مدرسه دینی پشامگ

2020-08-21 در 22:46 توسط

مولوی محمدامین آسکانی مدیر داخلی مدرسه دینی پشامگ در خطبه‌های نماز جمعه این هفته پشامگ تایید کرده است که هفته گذشته افرادی ناشناس اقدام به ریختن سم در آب سردکن مدرسه دینی انوارالحرمین پشامگ کرده‌اند.

مولوی آسکانی خواهان پیگیری این مسئله شده و افزوده است: “ماموران امنیتی با مولوی اکرم کوهی، امام جمعه موقت پشامگ تماس گرفته و گفته‌اند که اگر شما به افرادی مشکوک هستید آنها را به وزارت معرفی کنید”.

مولوی محمدامین آسکانی با اشاره به برنامه ترور مولانا کوهی توسط افراد ناشناسی که یک سال پیش به منطقه آمده بودند افزوده است: “افرادی که اقدام به ریختن سم در آب سردکن کرده‌اند بدون شک از ارگانی دستور گرفته‌اند و آنها همان اشخاص و یا ارزگانی هستند که با مدرسه دینی انوارالحرمین و مولانا کوهی مشکل دارند و به صراحت می‌گویم که مردم پشامگ و کل ملت بلوچ هیچ مشکلی با مولانا کوهی و مدرسه ندارند و این عمل کار آنها نیست”.

مدیر داخلی انوارالحرمین پشامگ ادامه داده: “مسئولین تنها به این علت که درخواست مجوز و ساخت مدرسه بنام مولانا کوهی هست جلوی کار ساختمانی مدرسه را گرفته‌اند”.

مولوی آسکانی در پایان سخنان خود با اشاره به بی‌گناهی مولانا کوهی خواهان آزادی این روحانی برجسته اهل‌سنت شده است.

لازم به ذکر است که پیش از این نیز افرادی از “ماموران امنیتی و سپاه” تلاش کرده‌اند تا با ریختن سم در منبع آب مدرسه دینی “منبع العلوم کوه ون” علما، طلاب و کارکنان این مدرسه را مسموم کنند که پیگیری مسئولین مدرسه با دخالت سپاه به نتیجه نرسیده است.

برچسب‌ها:, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید