0

زندانیان

تهدید به قتل کودکان خردسال یک روزنامه‌نگار و شیعه‌ی هدایت یافته

2020-08-05 در 22:34 توسط

امروز ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ امیرمهدی جلایری (ادیب موحد) روزنامه‌نگار در تبعید و زندانی سیاسی سابق، با بارگذاری یک فایل صوتی در کانال خبری‌اش الان نیوز، از تهدید به قتل فرزندان خردسالش و شکنجه همسرش در بازجویی‌های پیاپی واجا سخن گفته است.

به گزارش تارنمای حقوق بشری اطلس زندانهای ایران، امیرمهدی جلایری (ادیب موحد)، پیشتر و در سال ۸۸ به اتهام شرکت در تجمعات اعتراضی جنبش سبز به مدت ۳۵ روز در انفرادی اداره کل اطلاعات خراسان جنوبی بازداشت بوده است.

وی مجدداً از اسفند ۹۵ به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق نشر اکاذیب علیه روحانیت و سپاه به مدت ۴ ماه در بند دو الف اوین تحت بازجویی بوده است، او از ابتدای مهر ۹۶ بیش از دوسال را در زندان مرکزی بیرجند محبوس بوده است و در اولین مرخصی کشور را ترک می‌نماید.

به گفته امیرمهدی در این فایل صوتی، پس از آنکه این زندانی سابق سیاسی از ایران خارج شود، نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی شروع به آزار و اذیت همسر و فرزندان خردسال او می‌نمایند و به طور صریح تنها راه توقف آزار و اذیت آنها را بازگشت امیرمهدی (ادیب موحد) به کشور عنوان می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، سیده‌فاطمه‌اسماء اسماعیل زاده، دکتر روان‌شناس و همسر امیرمهدی جلایری به اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری، به دفعات تحت بازجویی‌های آزار دهنده قرار گرفته و مدت ۶ ماه را در زندان بیرجند محبوس بوده است. ایشان در ۷ تیرماه امسال، با تودیع قرار وثیقه بطور موقت آزاد می‌شود.

به گفته منابع نزدیک به خانم سیده‌فاطمه‌اسماء اسماعیل‌زاده، وی در طول عمرش هیچ‌گونه فعالیت سیاسی نداشته و این اتهامات تنها برای فشار بر امیرمهدی برای بازگرداندن وی به ایران صورت گرفته است.

شایان ذکر است، امیرمهدی (ادیب‌موحد) در این فایل صوتی می‌گوید: من پیش از سال ۱۳۹۰ از فرقه شیعی توبه کردم و مسلمان شدم.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید