0

مقالات

چرا توهین‌کنندگان به اهل‌سنت هیچگاه مجازات نمی‌شوند؟

2020-06-28 در 08:32 توسط

ایرانیان به واسطه‌ی شیعه بودن در سنوات گذشته و بلاخص پس از انقلاب ۵۷، همواره نسبت به اهل‌سنت حالت تهاجمی داشته‌اند. این مسئله تنها مختص به طیف افراطی این قشر نبوده و غیر مذهبی‌های شیعه نیز از این قائده مستثنی نیستند.

فرهنگ تحمیلی روحانیون شیعه با وارد شدن به سیستم آموزشی کشور از مدارس تا دانشگاه از یک سو، و ترویج و نشر روایات جعلی توسط حوزه‌های علمیه و ثواب پنداشتن توهین به مقدسات و شخصیت‌های مورد احترام اهل‌سنت باعث شده کمتر شیعه‌ای وجود داشته باشد که چه بصورت علنی و یا در خفا به بدگویی چهره‌های مقدس اهل‌سنت مشغول نباشد.

در همین راستا نتنها عوام بلکه شخصیت‌های شناخته شده نیز گاها بر منابر رسمی حکومتی به لعن و تمسخر اعتقادات مسلمین پرداخته‌اند.
از مداح و آخوند گرفته تا ورزشکار، کارگردان، استاد دانشگاه، سیاستمدار، مجری و…

حکومت ولایت‌فقیه در این میان، تنها در مواردی که با اعتراضات شدید جامعه اهل‌سنت مواجه می‌شود، با اعلام دستگیری فرد هتاک سعی در آرام کردن جو را دارد ولی پس از آن هیچوقت آنها دادگاهی و محاکمه نمی‌شوند و عدم پیگیری علمای اهل‌سنت باعث شده، حکومت تنها به بازداشت‌های نمایشی اکتفا کند.

این در حالیست که کمترین تحرکاته فعالین و علمای اهل‌سنت چه در عالم واقعیت و چه در فضای مجازی، با برچسب‌های واهی حکومت جرم تلقی شده و راهی حبس‌های طولانی مدت می‌شوند.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید