0

ایران

افزایش فشارها بر حمزه درویش، زندانی عقیدتی اهل‌سنت

2020-06-07 در 22:13 توسط

با گذشت حدود یک ماه از انتقال حمزه درویش به استان گیلان همچنان ایشان در سلول انفرادی بازداشتگاه زندان لاکان رشت بسر می‌برد و از حقوق مسلم خود محروم است.

بازجویان اطلاعات و قاضی پرونده در جواب اعتصاب آقای دوریش و پی‌گیری‌های خانواده‌اش، هدف از این کار را توقف ایشان از فعالیت رسانه‌ای و ارتباط با شبکه‌های مخالف نظام و رضایت دادن به اقامت در زندان لاکان اعلان کرده‌اند.

آقای درویش در تماس کوتاه کنترل شده اخیر خود به خانواده‌اش خبر داده که وضعیت او هیچگونه تغییری نکرده است و همچنان در سلول انفرادی و محروم از امکانات، بسر می‌برد.

به گزارش یک منبع موثق به نقل از پدر حمزه درویش، تمام مراجعات ایشان به دادگاه و زندان و نهادهای امنیتی و پی‌گیری‌هایشان تنها با این پاسخ مواجه بوده است که؛ او باید دست از مقاومت بردارد.

حمزه درویش پیش از این بارها با انتشار نامه‌های سرگشاده درباره ظلم و رفتارهای غیرانسانی نهادهای امنیتی، قضایی و زندان افشاگری کرده بود.

ایشان همچنین درباره رفتار غیرانسانی بازجویان اطلاعات رشت با ایشان، به قوه قضائیه شکایت برده بود.
خانواده ایشان نگرانند که اقدامات اخیر نهادهای امنیتی و قضایی در حبس انفرادی و محرومیت از حقوق و امکانات و حقوق مسلم و شکنجه روحی یک ماهه اخیر نوعی انتقام گیری نسبت بدیشان باشد.

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید