0

مقالات

رهبری مظلوم که خودی‌هاهم فراموشش کردند

2020-06-02 در 17:33 توسط

مولانا محی‌الدین بلوچستانی یکی از رهبران اهل‌سنت و بلوچ که مظلومانه زیست و مظلومانه از دنیا رحلت کرد.

مولانا که ۴۰ سال فشار، زندان، شکنجه، تبعید، مهاجرت، فقر و… را تنها برای عقیده‌اش تحمل کرد و هرگز در جلوی ظالمان سر خم نکرد و با وجود مشکلات عدیده‌ای که در مهاجرت داشت و از نظر امنیتی و معیشتی در مضیقه بود اما حاضر نشده از موضع خود برگردد و سرخم کند.

نظام چندین بار تلاش کرده بود با توجه به فقر و مشکلات مولانا، وی را تشویق کند که تامین گرفته و به ایران برگردد اما مولانا هرگز این امر را نپذیرفت.

وقتی نظام دید که تطمیع برای برگرداندن و ساکت کردن این مجاهد کاگر نیست چند بار تلاش کرد که وی را بوسیله سربازان گم نام (بدنام) ترور کند اما خداوند این مرد بزرگ را نگهداشت و تروریست‌های نظام موفق به ترور وی نشدند.

بلاخره مولانا محی‌الدین بلوچستانی در روز جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ پس از تحمل سال‌ها سختی و مشکلات بر اثر بیماری قلبی در کویته پاکستان و در دیار غربت درگذشت.

اما موضوعی که برای خانواده و دوستان مولانا درد آور بود و است این است که علما و رهبران اهل سنتی که برای مرگ کوچکترین فردی اظهار تالم می‌کنند و با انتشار بیانیه‌ها به نزدیکان آن فرد تسلیت می‌گویند الان کجا هستند که در مورد مولانا محی‌الدین بلوچستانی اظهار تالم کنند؟

آنهایی که برای مرگ یک سرباز، سپاهی که قاتل فرزندان اهل‌سنت و بلوچ چندین پاراگراف تسلیت می‌نویسند، کجا هستند؟

آنهایی که حتی تسلیت گفتن به مرگ قاسم سلیمانی قاتل هزاران زن و کودک سوری را فراموش نکردند، کجا هستند؟

بزرگانی که برای مرگ یک آخوند که دشمن دین و مذهب ما هست منبرها را گرم می‌کنند و اشک می‌ریزند کجا هستند که در مورد مولانا بلوچستانی این مجاهد واقعی یک تسلیت عرض کنند؟
و…

✍🏻محمد عمر ملازهی

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید