0

مقالات

لزوم بازنگری جامعه اهل‌سنت ایران در تعامل با نظام حاکم

2020-05-25 در 02:46 توسط

هر از چندگاهی، جامعه اهل‌سنت ایران مورد آماج حملات نژادپرستانه و نفرت‌انگیز مقامات و دوستداران حکومت ولایت فقیه قرار می‌گیرد.
سخنان ناسنجیده‌ای که نه از روی عقل، بلکه از روی حقد و کینه‌ی ناشی از شکست‌های پی‌درپی پیروان این تفکر انحرافی از سال‌های ابتدایی اسلام تا کنون می‌باشد.

هم‌اکنون نیز نوادگان لشکر شکست‌خورده‌ی منافقین با زخم زبان، لعن و توهین، آن هم از منابر رسمی حکومت و یا منتسبین آنها، سعی در آرام کردن دل داغدار خود را دارند.
اما ظاهرا اینبار محمدباقر طباطبایی، از مقامات نژادپرست و معلوم‌الحال جمهوری‌اسلامی لقمه‌ای گشادتر از دهان خود برداشته است!
انگشت اشاره به سوی مسجد مکی، قطب اهل‌سنت ایران و نامیدن این مکان مقدس به “خانه فساد” نه در حد تو و نه ارشدترین مقام این نظام خودکامه نیست.
ولایت‌مداران بدانند که حتی در این آشفته بازار اعتقادی، همچنان فرزندان عمربن‌خطاب بیدارند و اگر دست از گزافه‌گویی‌ برندارند، هزینه‌اش را متقبل خواهند شد.

سوابق سیاه جمهوری اسلامی در مواجهه با اقلیت‌های مذهبی و بخصوص جامعه اهل‌سنت ثابت کرده که اگر این نظام فرقه‌گرا از لحاظ قدرت نظامی به درجه اطمینان برسد همان بلایی را بر سر اهل‌سنت خواهد آورد که جد بزرگشان شاه اسماعیل صفوی با مسلمانان کرد.

لذا جامعه اهل سنت ایران و بخصوص برخی از علمای طراز اول، باید به لزوم تغییر رویه و تعامل با جمهوری‌اسلامی دقت کنند و توهم امید به اصلاح این نظام فاشیستی را از ذهن‌ها پاک کنند قبل از اینکه کار از کار گذشته باشد.

✍🏻حامد غضبانی – زندانی عقیدتی سیاسی سابق

برچسب‌ها:, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید