0

ایران

احضار و بازداشت یکی از نزدیکان مولانا کوهی

2020-05-18 در 19:07 توسط

در ادامه فشارها بر نزدیکان مولانا کوهی، مولوی عبدالرئوف دشتی یکی از نزدیکان مولانا کوهی امروز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه، به اطلاعات سپاه زاهدان احضار و پس از باجویی بازداشت شده است.

به گزارش یک منبع آگاه: “اطلاعات سپاه در تماس با مولوی عبدالرئوف دشتی به وی گفته است که صبح دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه خودش را به اداره این ارگان در زاهدان معرفی کند”.

این منبع که نخواست نامش فاش شود، افزود: “مولوی دشتی امروز ساعت ۹ صبح به اداره اطلاعات سپاه رفته و مورد بازجویی قرار گرفته است اما با اتمام وقت اداره وی را آزاد نکرده اند”.

این روحانی اهل‌سنت پیش از این نیز در تاریخ ۷ آذر ماه سال ۹۸ به همراه مولانا فضل‌الرحمن کوهی و چند تن از همراهانش در مشهد بازداشت شده بود و پس از حدود دو ماه بی‌خبری آزاد شد.

پس از بازداشت مولانا فضل‌الرحمن کوهی روحانی برجسته اهل‌سنت بلوچ بارها نزدیکان وی مورد فشار ماموران اطلاعاتی و امنیتی نظام قرار گرفته‌اند.

در ادامه این فشارها مولوی امین آسکانی مدیر داخلی مدرسه دینی پشامگ در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ۲۶ اردیبهشت ماه فاش کرد که مسئولین جلوی کار ساختمانی مدرسه را گرفته‌اند و وی از طرف مسئولین سپاه تهدید شده است.

برچسب‌ها:, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید