1

ایران

نماینده حزب حاکم آلمان؛ ماده نیترات آمونیوم فعالیت‌های حزب‌الله در آلمان را برملا کرد

2020-05-15 در 13:52 توسط

ماریان فاندت نماینده اتحاد دمکرات مسیحی حاکم در آلمان شامگاه پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ گفت که ماده منفجره «نیترات آمونیوم» فعالیت‌های حزب الله لبنان در آلمان را بر ملا ساخته و مجددا مهر تاییدی بر درستی اقدام برلن در ممنوع کردن فعالیت‌‌های این حزب زده است.

این نماینده حزب حاکم آلمان در مصاحبه با «العربیه» گفت که کشف و ضبط یک مخزن حاوی ماده «نیترات آمونیوم» وابسته به حزب الله دلیلی بر «فعالیت‌های تروریستی و جنایت‌کارانه» حزب الله در آلمان است.

روزنامه دی تزایت به نقل از گزارش وزارت کشور آلمان گفت که کشف و ضبط مخزن نیترات آمونیوم دلیل اصلی ممنوعیت حزب الله از سوی هورست زیهوور وزیر کشور آلمان در اواخر ماه گذشته است.

در این روزنامه به نقل از گزارش وزارت کشور آلمان آمده است که کشف و ضبط مخزن نیترات آمونیوم که احتمالا در ساخت بمب‌‌ها استفاده می‌شود تهدیدی برای امنیت ملی و میهنی آلمان است.

بنا به گفته‌های این نماینده فعال علیه حزب الله در پارلمان آلمان، دستگاه اطلاعاتی این کشور هیچ‌گونه دلیل ملموسی مبنی بر این که حزب الله برای انجام فعالیتی تروریستی در داخل آلمان تلاش می‌کرده در دست نداشت، اما او گفت که حزب الله از کشور آلمان به عنوان پایگاهی امن برای جمع‌آوری اموال، قاچاق و سربازگیری افراد برای اعزام‌شان به جاهایی همچون سوریه استفاده می‌کرد.

او گفت که طرفداران حزب الله دست به جمع‌آوری اموال، قاچاق مواد مخدر و تهیه غیر قانونی سلاح می‌پرداختند.

او افزود:« این چیزی است که ما اینجا شاهدش هستیم و به همین منظور درخواستی را برای ممنوعیت آن ارائه دادیم تا درباره شناسایی ترکیب اعضای آن و آغاز تحقیقات برای متوقف ساختن تامین مالی حزب‌ الله در لبنان اقدامی اتخاذ شود.

این نماینده پارلمان آلمان گفت که «مواد منفجره کشف و ضبط شده احتمالا از سوی حزب الله برای ساخت بمب و انجام عملیات‌های جنایتکارانه مورد نیاز بوده است. او گفت اعضای حزب الله با اسلحه‌ای که جمع‌آوری کرده‌اند قادر به سازمان دهی جنایت‌ و قاچاق مواد مخدر هستند. او همچنین در این رابطه گفت که عناصر حزب الله اموال مورد نیازشان را از صاحب‌ کارها و کسانی که دارای مغازه، رستوران هستند جمع آوری و سازماندهی می‌کنند و برای این منظور به اسلحه غیر قانونی نیاز دارند».

برچسب‌ها:, ,

+

1 دیدگاه

  1. محمد

    on 2020-05-15 - پاسخ

    حزب شیطان از ترور. قاچاق مواد مادر ادم کشی وهر جنایتی برای پیش بردن افکار خود افتاده می کنند انیس نقاش چه کسی است واکنون در کجاست.

دیدگاهتان را بنویسید