0

زندانیان

انتقال “حمزه درویش” زندانی سنی مذهب به مکانی نامعلوم

2020-05-13 در 17:31 توسط

صبح روز دوشنبه از حمزه درویش و یکی دیگر از هم بندی‌های او خواسته شد که برای تست کرونا به بهداری زندان مراجعه کنند، بعد از بی پاسخ ماندن این سوال که چرا فقط این دو نفر را برای تست کرونا خواسته‌اند، حمزه درویش به بخش نگهبانی مراجعه کرده و آنجا به او گفته می‌شود که پزشک تستر در بخش موسوم به سوییت زندان (محل بازداشتگاه و سلول‌های انفرادی زندان) حضور دارد و او بایست بدانجا مراجعه نماید!

پس از امتناع و بازگشت حمزه به بند خود (سالن ۲۱ اندرزگاه ۷ رجایی شهر؛ بند زندانیان عقیدتی سیاسی اهل‌سنت) اعلان می‌شود که پزشک تستر به بخش نگهبانی اندرزگاه آمده و همه زندانیان بند ۲۱ بایست برای تست کرونا حضور یابند.
تست اولیه (که عبارت از اندازه‌گیری دمای بدن بوده است) حمزه درویش چیزی را نشان نمی‌دهد و حرارت بدن ۳۶ درجه بوده است. اما پزشک و هیئت همراهش اصرار داشته‌اند که ایشان نگهداری شده و برای تست بزاق دهان فرستاده شود.
بعد از امتناع و بازگشت دوباره حمزه به بند و اتمام تست سایر زندانیان و منفی بود جواب همگان، اعلان می شود که برخی من جمله حمزه درویش برای تست بزاق مراجعه کنند.

زندانیان ابتدا به خاطر مشکوک بودن ماجرا از رفتن دوباره خودداری می‌کنند تا اینکه یکی از مسئولان به زندانیان بند خبر می‌فرستد که تست کرونا فقط یک سناریو برای خارج کردن و انتقال حمزه درویش از بند بوده است و خطری متوجه دیگران نیست!
در پایان کار، حمزه درویش برای پایان دادن به این ماجرای مشکوک که موجب آزردگی روحی زندانیان شده بود، برای بار سوم به بخش نگهبانی مراجعه می‌کند و دیگر باز گردانده نمی‌شود.

گفتنی است آقای درویش پیش از ترک بند با تماسی تلفنی حوادث پیش آمده را به اطلاع خانواده‌اش رسانده است.

و نیز لازم به ذکر است که حمزه درویش پیش از خروج به هم بندی‌هایش اطلاع داده بود که بازجویان اطلاعات چندی پیش به خانواده‌اش گفته‌اند که اگر حمزه به فعالیت‌هایش ادامه دهد او را سربه نیست کرده و اعلان خواهند کرد که به علت ابتلا به کردنا مرده است.

ماجرای مشکوک امروز و سناریوی تست کرونا و انتقال حمزه درویش به مکانی نامعلوم موجب نگرانی شدید خانواده و وابستگان و دوستان ایشان شده است.

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید