0

ایران

گزارشی از وضعیت علی مجدم زندانی سیاسی عرب

2020-05-04 در 11:48 توسط

یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، علی مجدم، متولد ۱۳۶۰، فرزند صالح، اهل کوت عبدالله و زندانی سیاسی محبوس در بند ۵ زندان شیبان اهواز از حق ملاقات و تماس تلفنی با خانواده‌اش محروم است.

این زندانی سیاسی در جریان اعتراضات ماه گذشته زندان شیبان اهواز توسط ماموران اداره اطلاعات اهواز به بهانه بازجوئی به مکان نامعلومی منتقل شد اما پس از بازگشت وی به زندان اجازه تماس و ملاقات به وی داده نمی شود.

کریم دحیمی، فعال حقوق بشر در ضمن اعلام این خبر گفت: “على مجدم در تاریخ ۱۲ فروردین ماه امسال به همراه دیگر زندانیان در بند ۵ زندان مرکزی « شیبان » اهواز به مکان نامعلومی منتقل شد و بعد از چند روز بازجوییهای فشرده و ضرب و شتم به این زندان بازگردانده شد”. همچنین خانواده علی مجدم اعلام کردند: “از روز اعتراضات زندانیان در فروردین ماه ۱۳۹۹ و هجوم نيروهاى امنيتى به زندان شیبان اهواز هیچ خبر از على مجدم نداریم نه اجازه ملاقات به ما داده شد و نه اينكه او با ما تماس گرفت و نگران سلامتی او هستیم”. همچنین یک منبع نزدیک به علی مجدم افزود:

از درون زندان با خبر شدیم برخی از افرادی که در جریان اعتراضات زندان شیبان اهواز مورد اصابت گلوله قرار گرفتند در بیمارستان بستری هستند. همچنین به ما اطلاع داده شد که علی مجدم زخمی شده و همراه چند تن از زندانیان دیگر به دلیل شرکت در اعتراضات زندانیان برای هر یک از این افراد ۳ ماه حبس تعزیری صادر شده و برای بقیه افراد به عنوان جریمه و خسارت در نظر گرفته شد اما ما چون با آنها ارتباطی نداریم نگران سلامتی علی مجدم هستیم.

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید