0

جهان

قاچاق موادمخدر در آمریکای جنوبی و لبنان توسط حزب‌الله

2020-05-04 در 11:24 توسط

سنی‌نیوز | تلویزیون “ان – تی وی” آلمان در گزارشی به فعالیت‌های حزب الله در صدور تروریسم و مواد مخدر نوشت:

حزب الله حتی قاچاق مواد مخدر در آمریکای جنوبی و مزارع حشیش در دشت بقاع لبنان را در اختیار و کنترل دارد! حزب الله لبنان متحد اصلی رژیم شیعی ایران است. رژیم ایران از این سازمان به عنوان پیشگام برای تأمین نفوذش، نه تنها در لبنان بلکه در سایر کشورهای عربی به ویژه در سوریه و عراق استفاده می‌کند.
بازوی مسلح “حزب الله” در جنگ داخلی سوریه، با کمک جنگجوهایش، به طور چشمگیری باعث شد تا “اسد” در قدرت نگه داشته شود.

این سازمان فرودگاه بیروت را کنترل می‌کند. همچنین دارای شبکه‌های اجتماعی و رفاهی بزرگی در لبنان است. چراکه تهران میلیونها دلار به تأمین بودجه حزب الله کمک می‌کند.

حسن نصرالله در سخنرانی چهار سال پیش با صراحت اعتراف کرد: “بودجه حزب الله، تمام درآمد آن، هزینه‌های آن، غذا، نوشیدنی‌ها، اسلحه‌های آن و موشک‌های آن، همه از جمهوری اسلامی ایران آمده است.”

این سازمان همچنین متهم به فعالیت‌های جنایتکارانه است. گزارش‌های متعددی مبنی بر همکاری این سازمان با کارتل‌های مواد مخدر آمریکای جنوبی منتشر شده است. در لبنان آشکارا گفته می‌شود که حزب الله همچنین مزارع حشیش در دشت بقاع را کنترل می‌کند.

با این حال، اکنون حزب الله در رنج است، نه تنها به دلیل تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران، بلکه علیه خود این سازمان نیز تحریم‌هایی قوی صورت پذیرفته است. به عنوان مثال، “بانک جمال لبنان” به دنبال اقدامات تنبیهی واشنگتن در سال گذشته متهم به تسهیل فعالیت‌های بانکی برای حزب الله شد.

علاوه بر این، بحران گسترده اقتصادی و مالی لبنان و بیماری همه گیر “کروناویروس” در حال حاضر بر این سازمان و حامیان آن تأثیر گذاشته است. اکنون ممنوعیت فعالیت در آلمان نیز به آنها بیشتر آسیب خواهد رساند.

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید