6

افغانستان

فیلمساز افغان؛ اگر ایرانی‌ها جنگ‌زده و به افغانستان بیایند، قطعا آنها را نمی‌‌کشیم

2020-05-04 در 19:08 توسط

صحرا کریمی، فیلمساز و رئیس “افغان فیلم” افغانستان به انتقاد از کشته شدن ۲۳ کارگر افغان در توییتی نوشت: “اگر در ‎ایران جنگ شود و ایرانی‌ها مجبور به مهاجرت شوند؛ به ‎افغانستان بیایند؛ ما افغانها چه رفتاری با ‎مهاجران ایرانی خواهیم داشت؟! مطمعن هستم که ۳۰ تا ۵۰ نفر را به ‎دریا نمی‌اندازیم.

ما افغانها با تمام خصوصیات منفی‌مان، یک خصلت خوب داریم که هرگز مهمان و پناهجو را قتل عام نمیکنیم.”

برچسب‌ها:, , , ,

+

6 دیدگاه

 1. هومن

  on 2020-05-04 - پاسخ

  به نام خدا
  خواهرم صحرا حتما می دانی که ما ایرانیها بیش از چهار دهه است که اسیر یک نظام اهریمنی هستیم؛ نظام دیکتاتوری شیطانی که نام جمهوری اسلامی را به یدک می کشد. خواهرم ما ایرانیها هرگز با وحشی گریهای این دجالان که تمام دنیا را به ستوه آورده است سنخیتی نداریم. لطفا به تمام ملت افغان فریاد ما را برسانید فریادی که در این ویران سرا با گلوله پاسخ داده شده و می شود.

 2. ناشناس

  on 2020-05-04 - پاسخ

  کاملا اراجیف. اولا دلیلی نیست برای کشتن یه سری بدبخت کارگر. دوما، شما افغانها کارگرهای خوبی هستید اما نجیب نیستید. با گوشهای خودم بارها شنیدم از افغانهای داخل ایران که چه کثافت کاری هایی، چه تجاوزهایی و چه قتل هایی در ایران و در خود افغانستان کرده اند. افغانستان در اصل جزیی از ایران بوده.

 3. مرجان

  on 2020-05-04 - پاسخ

  با سلام خدمت شما
  با انكه عيان است كه در بسياري از موارد ديده شده وشنيده شده كه ايرانيان رفتار درستي با افغانها نداشته اند ولي فكر ميكنم به عنوان يك فيلمساز با نگاه دقيقتون ميدانيد وادعان داريد كه در اين سالهاي سخت وپر فشار كا ما ايرانيان در اين چهل سال گذشته گذرانده ايم از جنگ وديكاتوري فشار اقتصادي وتحريم پذيراي مليونها افغان بوده ايم اكثر آنها در ايران كاملا در جامعه ايراني حل شده اند وخانه وزندگي دارند به علاوه همه انها يك سر وگردن از افغانهاي سرزمين مادري خود پيشي گرفته اند ودر اكثريت موارد مورددلطف ومهرباني ايرانيان قرار گرفته اند وبه انها دررهمين شرايط سخت كه خود دست وپنجه نرم ميكردند كمك كرده اند
  انها را در خانه هاي خود پذيرا شده اند در بسياري از موارد آنها بدون داشتن مجوز در ايران سالهاي طولاني زتدگي كرده اند تشكيل خانواده دادهاند در خاليكه در هيچ كشوري نميتوانستند اينطور غير قانوني زندگي كنند وكار كنند
  درست است كه نميتوانسند حساب بانكي داشته باشند ويا بچه هايشان مدرسه بروند ولي فراموش نكنيم كه انها غير قانوني در ايران ساكن بوده اند چيزي كه حتي يك روزش هم در كشورهاي ديگر امكان زندگي كردن نداشتند

 4. اردشیر بختیاری

  on 2020-05-05 - پاسخ

  با درود به شما خانم صحرایی،
  امیدوارم هرگز در ایران دوباره جنگی اتفاق نیافتد، ولی شما مطمن باش اگر این اتفاق بیافتد ما به کشور شما نخواهیم آمد و برای شما مزاحمت ایجاد نخواهیم کرد. ایرانیان چه در ایران و چه در خارج از ایران از حامیان هموطنهای افقانستانی خود بودند و خواهند بود و امیدواری من این است که ما انسانها زود همه مردم یک کشور را به این راحتی قضاوت نکنیم و بخش هایه مثبت انسانها را هم ببینیم.
  با سپاس اردشیر بختیاری

 5. مهدی

  on 2020-05-05 - پاسخ

  خانم صحرايی عزيز،از اين پيشامد ناگوار عميقا متأسفيم،و آرزوی سلامتی و سربلندی برای مردم شريف افغانستان داريم.فقط اين پيشامد را به اسم مردم ايران ننويسيد.

  سپاسگزارم

 6. ناشناس

  on 2020-05-11 - پاسخ

  من از این اتفاق متاسفم. اما هیچگاه سابقه چنین اعمالی در مرز شنیده نشده است.
  یکی از دوستان به من گفت که احتمال مسایل ناموسی مطرح بوده است که به این
  جریان کشیده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید