0

زندانیان

آرام فتحی به دادگاه احضار شد

2020-04-27 در 16:54 توسط

روز یکشنبه ۷ اردیبهشت ماه، آرام فتحی، شهروند ساکن مریوان به دادگاه این شهر احضار شد. در این احضاریه از وی خواسته شده است که در تاریخ ۹ اردیبهشت ماه در دادگاه حاضر شود. آقای فتحی پیشتر دی ماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت شده بود.

وی پیشتر در تاریخ ۱۴ دی ماه سال ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.
آرام فتحی مردادماه سال ۹۸ جهت ارائه آخرین دفاعیاتش در رابطه با اتهام “اخلال در نظم و آسایش عمومی” به دادگاه انقلاب این شهر احضار شده بود. احضار آقای فتحی در رابطه با بازداشت او در تاریخ ۲۱ شهریور ۹۷ صورت گرفته بود. وی در زمان بازداشت و بازجویی از بابت “تشویش اذهان عمومی” مورد تفهیم اتهام قرار گرفته و نهایتاً با تودیع قرار تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

او یک بار دیگر هم در تاریخ ١۵ آذر ٩۵ با اتهامات “تبلیغ علیه نظام از طریق راه‌اندازی کمپین های “نه به کشتار کولبران و نه به جاه های مرگ” بازداشت و پس از آزادی با تودیع وثیقه ۵٠ میلیون تومانی در تاریخ ١١ بهمن ۹۵ به دو سال حبس محکوم شده بود. آقای فتحی نهایتا توسط دادگاه تجدیدنظر در رابطه با اتهامات مذکور در این پرونده تبرئه شده بود.
آرام فتحی پیش از آن در پرونده‌ای دیگر از بابت اتهام “خروج غیرقانونی از ایران” به یک سال حبس تعلیقی به مدت سه سال محکوم شده بود و گفته می‌شود این حکم همچنان باقی است.

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید