0

جهان

اسلام، سریع‌ترین تفکر مذهبی درحال رشد در جهان

2020-04-26 در 02:15 توسط

سنی‌نیوز | دو عامل اصلی در رشد سریع اسلام دخیل است.
اول اینکه مسلمانان بیش از اعضای سایر گروه‌های مذهبی صاحب فرزند هستند. در سراسر جهان هر زن مسلمان به طور متوسط ۳٫۱ فرزند دارد که این رقم برای سایر گروه‌ها ۲٫۳ است.

به علاوه مسلمانان جوان ترین جمعیت جهان هستند بطوریکه براساس بررسی‌های صورت گرفته در سال ۲۰۱۰ متوسط سن آنها ۲۳ سال است و این به معنی آنست که متوسط سن مسلمانان ۷ سال جوان‌تر از میانگین سنی تمامی دیگر گروه‌های غیرمسلمان است.

گرچه مساله مهاجرت تاثیری در تغییر جمعیت جهانی مسلمانان نمی‌گذارد اما به افزایش جمعیت این گروه مذهبی در برخی از مناطق همچون آمریکای شمالی و اروپا کمک می‌کند.

جمعیت مسلمان اروپا نیز در حال رشد است بطوریکه پیش بینی می‌گردد ۱۰ درصد تمامی اروپاییان در سال ۲۰۵۰ مسلمان خواهند بود.

مطالعه چشم انداز مذهبی آمریکا در سال ۲۰۱۴ که از سوی مرکز تحقیقات پیو انجام شده نشان می‌دهد که ۰٫۹ درصد بزرگسالان آمریکایی مسلمان هستند. بررسی دیگری در سال ۲۰۱۱ نشان می‌دهد که ۱٫۸ میلیون بزرگسال و به طورکلی ۲٫۷۵ میلیون نفر از تمامی سنین در این کشور مسلمان هستند. به علاوه ۶۳ درصد این افراد مهاجر می‌باشند.

براساس پیش بینی‌های جمعیت شناسی تخمین زده می‌شود که در سال ۲۰۵۰ مسلمانان ۲٫۱ درصد جمعیت آمریکا را شکل دهند که در این صورت تعداد آنها از یهودیان پیشی خواهد گرفت.

یک بررسی جدید نیز نشان می‌دهد که سهم مسلمانان در مهاجرت به آمریکا و دریافت اقامت دائمی (گرین کارت) از حدود ۵ درصد در سال ۱۹۹۲ به ۱۰ درصد در سال ۲۰۱۲ افزایش یافته است یعنی ۱۰۰ هزار مهاجر مسلمان در سال ۲۰۱۲ به ایالات متحده وارد شده‌اند.

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید