0

جهان

قصاب داعش بازداشت شد

2020-04-24 در 04:53 توسط

پلیس اسپانیا، دستگیری یکی از خطرناک‌ترین عناصر داعش را بدون مشخص‌کردن هویت یا نام او اعلام کرد

سنی‌نیوز | اسپانیا روز ۲۲‌ آوریل، با انتشار یک ویدئو، از دستگیری ۳ عضو داعش خبر داده و افزود: در میان دستگیرشدگان، یک تندروی بسیار خطرناک متولد مصر هم وجود دارد.

این فرد خطرناک کیست؟

منابع بریتانیایی به روزنامه گاردین تأکید كردند كه این مرد خطرناک، عبدالمجید عبدالباری، نام داشته که ۲۹ ساله و بریتانیایی مصری تبار است.

او هم مانند «جان قصاب» (محمد اموازی) به نام‌های مستعاری چون «قصاب یا جزار داعش»، شهرت یافت.

عبدالباری در سال ۲۰۱۳ در شهر رقه به این سازمان تروریستی پیوست و سپس در سال ۲۰۱۵ به ترکیه گریخت و آنجا به شکلی غیر قانونی وارد خاک اسپانیا شد.

با این حال، عبدالباری دارای کارنامه سیاه تروریستی است. او فرزند عادل عبدالباری است که پیش از این به دلیل بمب‌گذاری سفارت خانه‌های ایالات‌متحده در کنیا و تانزانیا، محکوم شده بود که منجر به کشته شدن ۲۱۳ نفر شد.

او در دوران اقامت خود در غرب لندن، برای مدت کوتاهی با نام «لیریسیست جین» یا «ال جینی»، به عنوان آواز خوان رپ، در گروهی به نام «مثلث سیاه» فعالیت داشت اما پس از غرق شدن در آموزه‌های تندروانه، شیوه زندگی و دوستان پیشین خود را ترک گفت.

عبدالباری در ژوئیه ۲۰۱۳، خانواده و پنج خواهر و برادر خود را برای پیوستن به کانون حضور داعش در شهر رقه در خاک سوریه، ترک کرد.

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید