0

زندانیان

زندان سنندج – انتقال ۷ زندانی جهت اجرای حکم اعدام

2020-04-19 در 21:44 توسط

خانواده شایان سعیدپور کودک-مجرم محکوم به اعدام جهت ملاقات آخر به زندان سنندج فراخوانده شدند. آقای سعیدپور در پی شورش در زندان سقز موفق به فرار از زندان شده بود اما مدتی بعد بازداشت و به زندان سنندج تبعید شده است.

به نظر می‌رسد تسریع روند اجرای احکام اعدام در این زندان با مسئله فرار زندانیان مرتبط است. طی هفته‌های اخیر حکم اعدام مصطفی سلیمی، زندانی محکوم به اعدام نیز همین ترتیب اجرا شده بود. دانیال زین العابدین، یکی از متهمان پرونده جنجالی قتل صادق برمکی نیز پس از شورش‌ در زندان مهاباد به صورت پرابهامی در زندان جان باخت.

شایان سعیدپور که به اتهام قتل در زندان به سر می برد در زمان حادثه کمتر از ۱۸ سال سن داشته است. علاوه بر صغر سن، مدارکی وجود دارد که نشان می‌دهد شایان سعیدپور پیش از وقوع حادثه قتل تحت نظر روانپزشک بوده است. همزمان شش زندانی محکوم به اعدام دیگر نیز در زندان سنندج جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، هفت زندانی محکوم به اعدام در زندان سنندج جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شدند.

هرانا موفق به احراز هویت این زندانیان به نام‌های واحد فیضی، اهل بانه، لقمان احمدپور، اهل بانه، رامیار مخلص، اهل بانه، سعید محمدپور، اهل کرمانشاه، سینا محمدی، اهل دهگلان و عدنان میرکی، اهل سنندج شده است.

همزمان خانواده شایان سعیدپور کودک-مجرم محکوم به اعدام برای ملاقات آخر فراخوانده شدند.

یک منبع نزدیک به خانواده این زندانی در این خصوص به هرانا گفت: “خانواده شایان ساعت ۱۴ فردا دوشنبه ۱ اردیبهشت جهت ملاقات آخر به زندان سنندج فراخوانده شدند و خانواده مقتول نیز به آنها گفته‌اند تحت هیچ شرایطی حاضر به دادن رضایت نیستند و تنها خواستار اجرای حکم هستند”.

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید