0

جهان

شکایت در سازمان ملل برعلیه ایران و چند کشور دیگر بعلت نقض اطلاع‌رسانی کرونا

2020-04-16 در 14:23 توسط

سازمان گزارشگران بدون مرز از برخی از دولت‌های ناقض آزادی رسانه‌ها در دوران شیوع ویروس کرونا، از جمله دولت ایران، به سازمان ملل متحد شکایت کرد.

سنی‌نیوز | گزارش‌گران بدون مرز، با انتشار بیانیه‌ای نوشت که این سازمان در این شکایت از داینیوس پوراس و دیوید کای، گزارش‌گران ویژه سازمان ملل، خواسته که در هنگام همه‌گیری ویروس کرونا، دولت‌های ناقض اطلاع‌رسانی درباره این همه‌گیری را که سلامت انسان‌ها را به خطر می‌اندازند، «آشکارا محکوم و تحت پیگرد» قرار دهند.
 
داینیوس پوراس گزارشگر‌ ویژه سازمان ملل در زمینه حق دسترسی به بهداشت، و دیوید کای گزارشگر‌ ویژه سازمان ملل درباره حق آزادی عقیده و بیان است.
 
در شكايت گزارشگران بدون مرز، موارد «سانسور، بازداشت‌های خودسرانه، آزارگری و خشونت علیه روزنامه‌نگاران و قانون‌گذاری‌های نگران‌کننده در ۳۸ کشور جهان» از جمله ایران فهرست شده است.
 
پیشتر سازمان گزارشگران بدون مرز، ایران را به پنهان‌کاری درباره‌ همه‌گیر شدن ویروس کرونا با سرکوب اطلاع‌رسانی مستقل متهم کرده بود.
 
این سازمان، روز چهارشنبه هفتم اسفند، با انتشار بیانیه‌ای، ضمن محکوم کردن سرکوب رسانه‌ها و روزنامه‌نگارانی که تلاش در انتشار مستقل اطلاعات را دارند، نوشت که «رژیم تهران نمونه چین را دنبال می‌کند و سعی در پنهان کردن اطلاعات درباره واقعیت گسترش بیماری را دارد.»

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید