0

ایران

کشته شدن یک شهروند بلوچ بدست نیروهای نظامی

2020-04-13 در 20:08 توسط

وحید شیهکی، شهروند بلوچ توسط ماموران انتظامی در شهرستان بم کشته شد.

به گزارش سنی‌نیوز به نقل از کمپین فعالین بلوچ، در تاریخ ۱۸ فروردین ماه ۹۹ یک شهروند بلوچ به نام “وحید شیهکی” ۲۵ ساله فرزند شریف در شهرستان بم توسط نیروهای انتظامی در حالی که امکان بازداشت او وجود داشته، با تیراندازی ماموران انتظامی و اصابت مرمی گلوله به بدن‌ جان باخته است.

گفته شده دادستانی حکم تعقیب وی را صادر کرده است.

مشخص نیست دادستان ایرانشهر بر اساس چه شواهدی حکم تعقیب وی را صادر کرده اما او را متهم به قتل یک راننده کامیون به نام «رضا مهابادی» کرده و حکم پیگرد قانونی آقای شهیکی از ۱۳ فروردین‌ماه ۹۹ به اجرا درآمده است.

گزارش شده که برادر کوچکتر وحید شیهکی ۱۳ ساله و پسرخاله‌ی او ۲۰ ساله و یک فرد میانسال از اطرافیان او توسط ارگان‌های انتظامی بازداشت شده‌اند.

نزدیکان وحید شیهکی از مدارک و مستندات لازم برای اثبات بی‌گناهی او و عدم حضورش در صحنه قتل و ارائه به ارگان‌های وابسته به دادستان و دادگاه‌های مربوطه خبر می‌دهند.

رسانه‌های ایران گزارش دادند که نیروهای نظامی از او اسلحه جنگی کشف شده، در حالیکه گفته می‌شود اسلحه وحید شهیکی شکاری بوده و زمان هجوم ماموران تسلیم شده است.

منابع آگاه در این زمینه اضافه کردند: “اسلحه شکاری وحید هم متعلق به سر طائفه‌ای است که وحید شیهکی محافظش بوده اما سرطایفه در این مورد سکوت کرده”.

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید