0

مقالات

آیا خامنه‌ای به زوال عقل دچار شده است؟

2020-04-09 در 17:28 توسط

سنی‌نیوز | علی خامنه‌ای رهبر ۸۰ ساله حکومت ایران، اخیرا با سخنرانی‌های عجیب و غیرمنطقی، شائبه‌هایی از دچار شدنش به بیماری‌های عقلی را بر سر زبان‌ها آورده است.
وی که تا پیش از این به سخنرانی قوی و صریح شهرت داشت، در ماه‌های گذشته و بخصوص پس از حوادث آبان ماه، نشانه‌هایی از زوال عقل در وی نمایان شده است.

بعنوان نمونه می‌توان از نطق وی قبل از انتخابات مجلس مثال آورد. زمانی که تقریبا همه‌ی دنیا به خطرات و شیوع ویروس کرونا پی برده بودند، علی خامنه‌ای کرونا را ویروس کذایی نامید و موجودیت آن را زیر سوال برد. وی مدعی بود که این ویروس شایعه دشمن برای تاثیرگذاری بر عدم مشارکت مردم در انتخابات می‌باشد.
این سخنان تا حدی سطحی و غیر واقع‌بینانه بود که وب‌سایت منتسب به رهبر ایران نیز این بخش از حرف‌های او را از متن سخنرانی‌اش حذف کرد.

وی اخیرا در یک برنامه‌ی تلویزیونی دست به سخنانی زده است که بار دیگر به زمزمه‌های زوال عقل وی قدرت بخشیده است. خامنه‌ای مدعی شده است که ویروس کرونا تاکنون جان بیش از یک میلیون نفر را گرفته است، و در بخش دیگری از سخنانش از مرگ حدود ده میلیون نفر در جنگ‌ جهانی دوم صحبت کرده است!

این ادعاها در حالی مطرح شده است که تاکنون حدودا ۹۰ هزار نفر بر اثر کرونا جان باخته‌اند و طبق آمارهای رسمی در جنگ جهانی دوم بیش از ۵۰ میلیون نفر کشته شده‌اند.
وی بلافاصله در کلیپی کم سابقه با اعتراف به اشتباه خود با دست‌پاچه‌گی تمام سعی در رفع و رجوع این گاف بزرگ کرده که قطعا به خواست مشاورین وی صورت گرفته است.

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید