0

ایران

جزئیات تازه از پرونده ترور مسعود مولوی

2020-04-03 در 13:11 توسط

مسئله ترور مسعود مولوی وردنجانی در آبان ۹۸ در ترکیه وارد فازهای جدی‌تری شده است. اکنون هم مقامات آمریکا و هم مقامات ترکیه به صراحت می‌گویند کنسولگری جمهوری اسلامی در استانبول، در ترور مسعود مولوی دست داشته است.

خبرگزاری رویترز نیز در گزارشی تاکید کرده است که عوامل ترور مسعود مولوی که چند ترکیه‌ای و ایرانی بودند، اعتراف کرده‌اند که دستور قتل مولوی را دو مامور امنیتی جمهوری اسلامی در کنسولگری جمهوری اسلامی صادر کردند. هر دوی این ماموران به گفته مقامات ترکیه پاسپورت امنیتی داشتند.

انگشت اصلی اتهام ترور مسعود مولوی سوی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی است. رویترز به نقل از مقامات آمریکایی نوشت: «با توجه به سابقه ایران در سوء قصد علیه مخالفان ایرانی و روش‌های به کار گرفته شده در ترکیه، دولت ایالات متحده معتقد است که وزارت اطلاعات ایران به طور مستقیم در قتل وردنجانی دخالت داشته است».

مسعود مولوی از جمله کسانی بود که در بخش امنیت سایبری وزارت دفاع کار می‌کرد و پس از آنکه نسبت به جمهوری اسلامی رویکرد انتقادی پیدا کرد به خارج از ایران رفت و علیه مقامات جمهوری اسلامی از شخص خامنه‌ای تا سپاه و قوه قضاییه افشاگری می‌کرد.

برچسب‌ها:, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید